banner84

Menderes Türel darbe ve OHAL'in Antalya'ya etkisi anlattı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, darbe girişimi ve peşinden gelen OHAL ilanının kentte turizmi nasıl etkilediğini değerlendirdi. Darbe girişiminin turizmde gerilemeye neden olmadığını söyleyen Türel, OHAL için ise, ''turizm için avantaj oldu'' değerlendirmesini yaptı.

Menderes Türel darbe ve OHAL'in Antalya'ya etkisi anlattı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizm sektörü dünyada gerileme yaşarken Antalya'yı hareketlendirmek için birçok girişimde bulunduklarını anlattı. 

''DARBE GECESİNİN SABAHI TURİSTLER DENİZE GİRDİ, TURA ÇIKTI''

Posta'dan Alev Gürsoy Cimin'e konuşan Türel, ''Bu sene Antalya için zor bir yıldı. Rusya ile yaşanan kriz nedeniyle ciddi bir gerileme söz konusuydu, bunun bir kısmını telafi etmiştik. Şunu çok net söyleyeyim, 15 Temmuz’dan sonra halkın ve turistlerin yaşamında herhangi bir değişiklik olmadı.Turistler darbe gecesinin sabahı denize girdiler, turistik gezilere katıldılar. Mesela önemli bir tur operatörü darbeden sonra 6 bin rezervasyon iptali aldı ama hemen ertesi günü 4 bin 500 ek rezervasyon kaydı yaparak bunu telafi etti.'' dedi.

‘OHAL TURİZM İÇİN AVANTAJ OLDU’

OHAL ilanının turizm sektörünü etkilemediğini belirten Türel, şunları sçyledi:

''OHAL toplumun güvenliği için konulmuş bir tedbir. Almanya’da da yaşanan hadiseden sonra hemen OHAL ilan edildi. Fransa’da bir senedir devam ediyor. Eskiden turistler havalimanında silahla bekleyen güvenlik görevlilerini ya da askeri kamuflaj giysileriyle nöbet tutan özel harekat timlerini gördüklerinde rahatsız oluyorlardı. Şimdi ise daha çok güvende olmalarına vesile oluyor bu görüntüler.''
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107