banner84

'OHAL uygulaması doğru anlatılmalı'

ALTAV Başkan Yardımcısı Dahaoğlu, "3 ay süreyle ilan edilen OHAL uygulamasını ülkemize gelecek misafirlere doğru aktarmalıyız. Hayatı etkilemediğini bilmeleri gerek" dedi

'OHAL uygulaması doğru anlatılmalı'
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, 15 Temmuz'da yapılan darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasının Avrupa başta olmak üzere ve diğer ülkelerde tedirginlik oluşturduğunu belirterek ALTAV olarak aldıkları önlemlerden bahsetti. ALTAV Yönetimince bir bildiri hazırladıklarını ve bunu ülkeye gelen turistlere yaşanan durumun doğru aksettirilebilmesi için Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'ne (TÜRSAB) de gönderdiklerini belirten Dahaoğlu, özellikle turizm sektörüyle uğraşan herkesin bireysel veya kitlesel tanıtıma önem vermesi gerektiğini belirtti.
'ENDİŞELER OLDUĞUNU BİLİYORUZ'
Dahaoğlu hazırlanan metine ilişkin yaptığı açıklamada, "Ülkemizde 15 Temmuz tarihinde yaşananlar akabinde bazı tedbirlerin alınması çerçevesinde OHAL ilan edildi. Bu durum beraberinde özellikle yurtdışından gelecek ziyaretçilerin bir çoğunda endişeli oluşturmuş durumda. Bu yönde çok fazla duyum alıyoruz. Bilindiği üzere tesislerimizde ziyaretçiler günlük tatil aktivitelerine normal bir şekilde devam etmektedirler" dedi.
'SOSYAL MEDYA KULLANILMALI'
Hazırlanan metinde otel ve acenta temsilciliklerine yapılması gerekenler konusunda fikir belirttiklerini ifade eden Dahaoğlu, metinde şu ifadelerin olduğunu söyledi: "Yurtdışında ve gelecek olan ziyaretçiler açısından tesisinizde, bilhassa misafirleriniz ile birebir iletişimi sağlayan animasyon, servis ve ön büro çalışanlarının plaj, havuz, bar gibi diğer aktivite alanlarında misafirler ile aktivite fotoğraf ve görüntülerin yine misafirlerin sosyal medya kanallarında da yayınlamasının gelecek olan ziyaretçilerin kararlarını olumlu yönde etkileyeceğini düşünmekteyiz. 
Bu bağlamda tesislerinizin ve misafirlerinizin Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya kanallarında tatil aktivite görüntü ve fotoğraflarının yer almasının ayrıca mevcut müşteri mail datalarınız vasıtası ile güncel, sakin durumdan haberdar olmalarının sağlanmasının önemli katkı sağlayacağı hususunu genel bilgilerinize sunarız."

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107