banner84

'Oyunu doğru oynarsak Rusya'da artış yakalanır'

Tez Tour Genel Müdür Yardımcısı Ferhan Yılmaz, Rusya pazarındaki son durumu değerlendirdi. Yılmaz, Türkiye’nin Rusya pazarında yüzde 5 ila yüzde 10 arasında bir artış yakalayabileceğini söyledi

'Oyunu doğru oynarsak Rusya'da artış yakalanır'

 Tez Tour Genel Müdürü Ferhan Yılmaz konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:  “Otellerimizin aksiyonlarını ve fiyat revizelerini ileriye dönük bir şekilde öngörüp bize erkenden bildirmeleri daha iyi olacaktır. Çünkü bu sene zorlu bir yıl olacak. Tur operatörleri kendi paxlarını ve Türkiye’ye gelecek paxları korumak için ciddi fedakarlıklar yapıyorlar. Yolcuyu önceden kendimize çekmek istediğimiz için oteller fiyat revizelerini daha erken bize bildirmeli. Temmuz ve Ağustos için Mısır hareketliliği de başlıyor. Mısır’ın fiyatları da bize göre daha cazip” dedi. 

OYUNU DOĞRU OYNAMALIYIZ
Şu anda ülkelerde yaşanan devalüasyondan dolayı tatilcilerin Türkiye’deki gecelemelerinde düşüş olduğuna işaret eden Yılmaz, “Bu durumu otelcilerimiz ile paylaştık. Özellikle Orta Avrupa’da fiyatlar nedeniyle Mısır’a acayip bir ilgi var. İnsanlar Türkiye’ye gelmek istiyorlar ama maddi durumları buna elvermiyor. Tatilden vazgeçmeyecekleri için de ucuz destinasyonları tercih ediyorlar. Rusya’da da durum aynı. Fiyatlarımızın Mısır’ın fiyatları kadar düşsün istemiyoruz. Ancak fiyatlardaki revizelerin bize daha erken bildirilmesini istiyoruz. Benim tahminime göre Türkiye 2014 yılında Rusya pazarında 5-10 arasında bir artış yakalayabilir. Ancak oyunu doğru oynamak gerekiyor. Bu artışı yakalamak için herkesin elini taşın altına koyması lazım” şeklinde konuştu.  
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2014, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157