banner84

 Rezervasyonlar etkilenmeye başladı

Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı uçuş kısıtlaması ve kısıtlamaların ne zaman kalkacağının belli olmaması, rezervasyon iptallerini tetikledi.

 Rezervasyonlar etkilenmeye başladı

Uçuşların ne zaman başlayacağına ilişkin belirsizlik nedeniyle Türkiye'ye tatil rezervasyonu yapan Rusların yüzde 40'ının turlarını iptal ettiği ve seyahat planlarını değiştirerek ülke içi destinasyonlara yöneldiği belirtildi. Yüzde 60'lık bir kesim ise uçuşların yeniden başlamasını bekliyor.

TEMMUZ VE AĞUSTOS ERTELEMESİ
TürkRus'un aktardığı habere göre Rusya Tur Endüstrisi Birliği (RST) Başkanı Andrey İgnatyev, 21 Haziran'dan sonra Türkiye ile uçuşların açılması hakkında bilgisinin olmadığın söyledi. İgnatyev, "Türkiye rezervasyonları temmuz, ağustos ve daha ileri aylara erteleniyor" dedi.

YÜZDE 40'I VAZGEÇTİ, YÜZDE 60'I BEKLİYOR
Ignatiev, "Tahminlerimize göre yaklaşık yüzde 40'ı yurt içi, Rusya turları için yeniden rezervasyon yaptı. Tahminlerimize göre yüzde 60'ı Türkiye'ye seyahatlerini şu ana kadar daha uzun tarihlere erteledi ve genel merkezin kararını bekliyor." dedi.

'EN KISA SÜREDE BAŞLAMALI'
Bu arada Rusya Tur Endüstrisi Birliği yetkilileri Rusya ile Türkiye arasındaki normal düzendeki uçak seferlerinin temmuz ayı içerisinde başlayabileceğini açıkladı. Birlik Başkan Yardımcısı Yuri Barzıkin, Rusya Turizm Ajansı Başkanı'yla yaptıkları görüşmeye atıfta bulunarak uçuşların mümkün olan en kısa sürede başlamasını beklediklerini söyledi. -Haber Merkezi

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107