banner84

Rus bakandan Mısır ve Türkiye açıklaması

Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Mısır ile hava yolu güvenliğine ilişkin bir protokol hazırladıklarını ve protokolün yakında Mısır otoritelerine gönderileceğini açıkladı. Türkiye ile ilgili de değerlendirme yapan Sokolov, ''Türkiye'ye charter uçuşları başlatılırsa güvenlik önlemleri arttırılmalı.'' dedi.

Rus bakandan Mısır ve Türkiye açıklaması
Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Rus havayolu şirketlerinin Türkiye'ye charter seferlerinin başlatması halinde güvenlik önlemlerinin artırılması gerektiğini bildirdi. 

Gazetem.Ru'da yer alan habere göre Sokolov, Rusya Ulaştırma Bakanlığı'nın görevinin uluslararası ICAO standartlarına göre Türkiye havalimanlarındaki güvenlik durumunu belirlemek olduğunu belirtti. Sokolov, "Havalimanların bu taleplere uymaması halinde Türkiye'nin bunları düzene sokması gerek. Aynı zamanda bizim havayolu şirketlerimiz de charter seferlerinin yenilenmesi halinde hava güvenliği alanındaki çalışmalarını güçlendirmeleri gerek" diye konuştu. 

MISIR İLE HAVA YOLU GÜVENLİĞİ SÖZLEŞMESİ 

Mısır ile hava güvenliğine ilişkin sözleşme hazırladığını sözleşmenin ilk olarak Rusya Dışişleri Bakanlığı'na gönderildiğini kaydeden Sokolov, sözleşmenin bu hafta Mısır'a gönderilmesinin beklendiğini ifade etti.

Sokolov konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hükümetlerarası sözleşme hazırlandı ve şu anda Dışişleri Bakanlığı'nda onay aşamasında bulunuyor. Dışişleri Bakanlığı mevcut kurallara göre bu sözleşmeyi Mısır'a göndermek zorunda" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107