banner84

Rus pazarı için önemli adımlar

Alanyalı turizmciler Mehmet Dahaoğlu ve Erhan Yönet, Moskova’da Rus pazarının nabzını tuttu. Temaslarda bulunan ikili, Rus turistlerin geçiş kolaylığını sağlayacak çalışmalar olduğunu söyledi

Rus pazarı için  önemli adımlar
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Yönet, Intourmarket 2015 Turizm Fuarı'ndan yaptığı açıklamada şunları söyledi: 
EXPO 2016 ANTALYA STANDI DA VAR
"Rusya Federasyonu’nun Başkenti Moskova'da 10’uncu kez düzenlenen Intourmarket 2015 Turizm Fuarı'na 9. kez katılan ülkemiz, Bakanlığımızın bin 20 metrekarelik standı ile temsil ediliyor. Fuarın en büyük standına sahip olan Türkiye gerek alan büyüklüğü gerekse tasarım ile fuarda en fazla dikkat çeken  ülke standı konumunda. Türkiye standında turistik tesisler ile acentaların dışında sağlık turizmi temsilcileri de yer alıyor. Diğer taraftan bölgesel tanıtım yapmak amacıyla Antalya'dan EXPO 2016 Antalya'nın da yer aldığı fuarda Alanya, Kapadokya, Kars ve İzmir'den turizm birlikleri ve kalkınma ajansları Bakanlık standında etkin bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.
İSPANYA VE YUNANİSTAN’DAN ZAYIF TANITIM
Coral Travel, ayrı bir alanda büyük çoğunluğu Antalya'dan katılan otel işletmeleriyle tanıtım ve pazarlama çalışmalarını yürütüyor. İspanya, İtalya ve Yunanistan oldukça küçük alanlarda temsil ediliyor. Avrupa Birliği üyelerinin pazara yönelik beklentilerinin  fuar alanlarına da yansıdığı gözleniyor. Mısır, geniş standıyla ilk günden itibaren tanıtım etkinliklerini çeşitli dans ve müzik gösterileriyle sürdürüyor.
MITT MOSKOVA ÖNCESİNDE ÇALIŞMALAR VAR
Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, Antalya-Alanya standını ziyaret ederek, Rusya pazarındaki gelişmeleri değerlendirdi. Pazardaki durumu güçlendirici önlemler üzerinde önemli adımlar atıldığını, sektöre yapılacak teşviklerle birlikte, MITT Moskova Turizm Fuarı öncesinde Rus turistlerin geçiş kolaylığı üzerinde de çalışmalar yaptıklarını ifade etti.
RUS PAZARINDA DARALMA OLACAK
Bakanlık yetkilileri, katılımcılara ücretsiz stant verdiklerini, gelecek yıllarda daha fazla otelciyi burada aktif halde görmek istediklerini dile getirdiler. Rus pazarında genel anlamda bir daralma yaşanacağı, fakat bunun şu anda sayılarla ifade edilmesi için henüz erken olacağı düşüncesi tüm katılımcılar üzerinde hakimdi. Azura Deluxe, Saphir Hotels, Mc Hotels, Blue Wave, Lonicera Word, Club Paradiso ve Granada Hotel temsilcileri Alanya’dan katılım göstererek fuarda yer aldılar."
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2015, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107