banner84

Rus sözcüden turistlere: Türkiye'ye gitmek isteyen, riskleri göze almalı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Mariya Zaharova, Türkiye'deki durumun önceden de olduğu gibi istikrarsız olduğunu ifade ederek, bu ülkeyi ziyaret etmek isteyen Rus vatandaşlarının mevcut riskleri göz önünde bulundurmak zorunda olduklarını bildirdi.

Rus sözcüden turistlere: Türkiye'ye gitmek isteyen, riskleri göze almalı
Zaharova, Türkiye'deki son olaylardan önce Moskova'nın siyasi engelleri kaldırarak turizm bağlarının yeniden kurulması için 2 faktörün önemli olduğuna dikkat çektiğini belirtti. Gazetem.ru'nun haberine göre, Zaharova, bu faktörlerin de Türkiye'nin Rus vatandaşlarının güvenliğini sağlaması ve her Rus vatandaşının terör tehdidinin olduğu Türkiye'ye gitmek için durumu tartarak ciddi karar alması olduğunu söyledi. 
 Zaharova şu şekilde devam etti:
 "Türkiye'deki son olaylar bu kararımızı güçlendirdi. Oradaki durum istikrarsız. Türkiye'deki durumun tamamen sakinleştiğini görmüyoruz. Bu ülkeye gitme kararı alan Rusların mevcut riskleri göz önünde bulundurmaları gerek."

'TATİL YERİNİZİ ÇOK DİKKATLİ SEÇİN'

Öte yandan, Rusya Kültür Bakanı Vladimir Medinski, Rus turistlerin Türkiye'deki son olayları dikkate alarak tatil yerlerini dikkatlice seçmeleri tavsiyesinde bulundu.
 Medinski Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamalarda, "Türkiye'de son zamanlarda yaşanan olaylar dikkate alınınca turistlerin tatil yerlerini çok dikkatli bir şekilde seçmelerini tavsiye ediyorum" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107