banner84

Rus turistte rekor yaşanabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet başkanı Viladimir Putin’in görüşmesi, sektöre yatırım yapan işletme sahiplerini ümitlendirdi. Görüşmeleri yerinde takip eden Spice Hotel Yönetim Kurulu Üyesi Diyar İçkale Gültekin, charter seferlerinin yeniden başlaması ile birlikte Rusya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısında rekor yaşanabileceğini söyledi

Rus turistte rekor yaşanabilir
Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin, yaşanan uçak krizinin ardından Salı günü Rusya’nın St Petersburg kentinde ilk kez bir araya gelmişti. Tarihi zirveyi yerinde takip eden Antalyalı turizmci Diyar İçkale Gültekin, Rusya ve Türkiye arasında yaşanan gerginliğin sonlanması için ellerinden geleni yaptıklarını ve gerekli desteği verdiklerini söyledi. Yaşanılan süreçte turizm camiasından desteğini eksik etmeyen Cumhurbaşkanı’na teşekkür ettiğini belirten Gültekin, “Rusya’da Rus turizm temsilcileri ve bakanlık yetkilileriyle bir çok ikili görüşmeler yaptık. İnanıyorum ki özellikle charter seferlerinin yeniden başlaması, vize muafiyetinin tekrar sağlanmasıyla birlikte Rusya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısında rekorlar yaşanacak” dedi.
BİRİNCİ ÖNCELİK TÜRKİYE OLACAK
Özellikle önümüzdeki üç yıllık süreçte yapılan antlaşmalar ve alınan güvenlik önlemleriyle birlikte turizmde yeniden bahar havasının hakim olacağını kaydeden Gültekin, “Rus Turizm acentalarının birinci önceliği Türkiye olacak. St Petersburg’da Rus turizm acentaları temsilcileriyle yaptığım görüşmede bizleri sıcak ve misafirperver bir şekilde karşıladılar. Rus halkının Türkiye ve Antalya’ya olan ilgisi ve sevgisi bizleri çok mutlu etti. Türkiye’deki yeni tatil destinasyonları hakkında bizlerden bilgiler almaları ve Rus halkının tatil planlaması yaparken birinci önceliğinin Türkiye olması bizleri gelecek adına oldukça umutlandırdı” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2016, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107