banner84

Ruslar harekete geçti

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) yurt dışına tatile giden Rus vatandaşlarına yönelik eğitim ve psikolojik destek çalışması başlattı

Ruslar harekete geçti

 Yurt dışına tatile çıkan Rus vatandaşlarının gittikleri ülkelerde karşlaştıkları sorunlarla nasıl başa çıkacaklarına yönelik çalışma başlatan ATOR, ücretsiz eğitimler başlatıyor. Rusların yurt dışında, evrak ve pasaport kaybolmasından, soyguna, şehirde kaybolmaktan, otelde yaşanan sıkıntılara ve kazalara kadar çok değişik sorunlarla karşılatıkları belirtilirken, verilecek eğitimlerle sıkça karşılaşılan sorunlar, bunlarla nasıl başa çıkılacağı ve gidilecek ülkeledeki genel kurallarla ilgili bilgilendirmelerde bulunulacak. Yaşanan sorunlarda, gidilen ülkenin kural ve davranış kalıplarını bilmemenin önemli bir etken olduğu belirtiliyor.

TÜRKİYE'DE SORUN VAR
Rus Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Dairesi Müdürü Evgeny İvanov'a göre, Rus turistlerin en çok problem yaşadığı ülkeler Türkiye, Mısır, Yunanistan, İspanya, Çin ve Tayland. İstatistiklere göre, Rus vatandaşlarının her 5 bin gezisinden birinde olumsuz olay yaşanıyor.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2014, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157