banner165

Rusları fethediyor

Rusya’da ağustos ayında en çok tatil satışının hangi destinasyona yapıldığı ve en düşük tatil fiyatları belli oldu. Buna göre tatil fiyatları ile en cazip ülke Türkiye olurken, Ağustos ayında satılan turların yüzde 70'inin de Türkiye'ye yönelik olduğu öğrenildi.

Rusları fethediyor

Rusya’nın önde gelen gazetelerinden İzvestiya, ağustos ayında Rus turistler için en ideal destinasyonları sıraladı. Türkiye ve Yunanistan bir hafta iki kişilik yeme-içme dahil tatil için ortalama 20-25 bin rublelik (2 bin 300 - 2 bin 800 TL) fiyatlarla hala en cazip seçenekler arasında başı çekiyor.

YÜZDE 70'İ TÜRKİYE
Tur Operatörleri Birliği ATOR yetkilileri her iki ülkede devam eden yangınların turistler açısından bir tehlike oluşturmadığı iddiasında. Yetkililer henüz iptallerle karşılaşmadıklarını belirtiyor. Buna göre, ağustos ayında ülke genelinde satılan turların yüzde 70'i Türkiye'ye. Yunanistan ve Güney Kıbrıs'ın toplam payı yüzde 24. Ucuz tatil seçeneklerinden biri de Abhazya. Bir Moskovalı için Soçi üzerinden uçarak Abhazya'da bir hafta iki yıldızlı otelde tatil yapmanın bedeli 15 bin ruble (1700 TL).

TÜRKİYE'DEN DAHA PAHALILAR
Türkiye'ye kıyasla daha pahalı olmakla birlikte Rus turistler için bir diğer seçenek Güney Kıbrıs ve Hırvatistan. İki ülkede de bir haftalık tatilin bedeli 34-36 bin ruble arasında. -Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169