banner84

Rusların favorisi değişmedi

Rusya'da yaklaşan uzun mayıs tatilinin favori destinasyonları belli oldu.

Rusların favorisi değişmedi

Rusya Federal Acenteler Ağı 1001 Tours, mayıs tatili dönemine ilişkin istatistikleri paylaştı. ATOR'un web sitesinde yer alan habere göre Ruslar, mayıs tatilini 7-8 gecelik tam teşekküllü bir tatile dönüştürme eğiliminde. Verilere göre, mayıs tatiline çıkacağını belirtenlerin yüzde 60'ı aileleriyle, yüzde 40'ı ise eşi veya sevgilisi ile çıkacağını söyledi. Mayıs tatili döneminde tatile çıkacağını belirtenlerin yüzde 60'ı 4 ve 5 yıldızlı her şey dahil veya ultra her şey dahil otelleri tercih edeceğini bildirdi.
UÇAK VE TRANSFER DAHİL
1001 Tours'un verilerine göre 29 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasını kapsayan mayıs tatili turlarının Rusya içi ortalama fiyatı iki kişi için 53 bin rubleden başlıyor. Ancak Rusya içi turların yüzde 60'ının uçuş ve transferi kapsamadığının altı çiziliyor. Mayıs tatili için Rusya'da en iyi satılan destinasyonlar Büyük Soçi, Krasnaya Polyana, Kazan, St. Petersburg, Gelendzhik, Moskova Bölgesi, Kavminvody, Kaliningrad ve Karelya oldu.
İLK SIRADA TÜRKİYE VAR
Yurt dışında en çok talep gören destinasyonlar ise sırasıyla Türkiye, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Abhazya olarak açıklandı. Ayrıca Maldivler ve Seyşeller gibi lüks destinasyonlarla Özbekistan, Azerbaycan ve Ermenistan gibi BDT ülkeleri de yer alıyor.
EN PAHALI DESTİNASYON
Mayıs tatili dönemi için Abhazya turları 64 bin ruble, Türkiye ve Mısır turları ise ortalama 170 bin ruble dolayında satılıyor. Buna karşın, Birleşik Arap Emirlikleri turu 230 bin, Maldivler turu 472 bin, Seyşeller turu ise 521 bin ruble fiyatlarla satılıyor. -Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169