banner84

Rusların rotasında Türkiye var

Rus turistlerin 2021 yılbaşı tatilinde hangi ülkeleri tercih edeceği belli oldu. Buna göre Rus turistlerin yeni yılbaşı tatil listelerinde Türkiye de yer aldı

Rusların rotasında Türkiye var

Rusya’daki tur operatörleri, yaz sezonunu kapatan ülkede Rusların yeni yıl tatilleri için Türkiye, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) seçeceğini tahmin ediyor.

YAKIN ZAMANDA AKTİF TUR SATIŞLARI BAŞLAR
GazetemRu’da yer alan habere göre yurtiçi tatil seçeneklerinin şu anda satış lideri olmaya devam ettiğine işaret eden turizm sektörü temsilcileri, ancak bu taleplerin geçici olduğunu vurguladı. İç turizme rakip olan Türkiye, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin yakın zamanda aktif tur satışı faaliyetlerine başlayacağı ifade edildi.

INTOURİST: TALEP AKTİF BİR ŞEKİLDE YÜKSELİYOR
Türkiye ve Mısır’la birlikte egzotik tatil destinasyonları için kış turları satışlarının Kasım – Aralık ayına yaklaştıkça artacağını bildiren Rusya’nın en büyük tur operatörlerinden Intourist yetkilileri, turistler için koronavirüs kısıtlamalarının olmadığı bu yönlerde yılbaşı tatil turlarına yönelik taleplerin aktif bir şekilde yükseldiğini açıkladı.

YILBAŞI SEÇENEKLERİNDE SOÇİ LİDER
Level.Travel seyahat acentesi tarafından yapılan açıklamada, iç turizmde yılbaşı tatili seçenekleri arasında Soçi’nin lider olduğu belirtilirken, yeni yıl turlarında iki kişilik yemek hariç 7 gecelik konaklama ortalama maliyetlerinin 28 bin rubleye ulaştığı da aktarıldı.

TÜRKİYE’YE DÖNÜK TALEBİN EN DÜŞÜK OLDUĞU DÖNEM
Yakın zamanda Türkiye’ye en uygun uçak biletlerinin bulunabileceği dönemler hakkında bilgi veren tur operatörü TUI Rusya, tatilcilerin genellikle çocuklarını eğitim öğretim yılının başlangıç tarihi olan 1 Eylül’e hazırladığını, bu yüzden sonbaharın ilk günlerinde Türkiye’ye uçak biletlerinde en düşük talebin yaşandığı dönem olduğunu ifade etmişti. TUI Rusya Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, eylül ayında tatil yapmayı planlayanların çoğunu çocuklarının ilk eğitim gününe hazırlanmak için tatil planını daha sonraki bir zamana ertelediği belirtilirken, eylül ayı destinasyonları arasında en popüler ülkenin yine Türkiye olduğu da vurgulandı.

TÜRKİYE BİLETLERİNİN ORANI YÜZDE 24’E ULAŞTI
Eylül destinasyonları arasında Rusların en çok ilgi gösterdiği ülke olan Türkiye’ye şimdiden satılan biletlerin oranının yüzde 24’e ulaştığını ifade eden TUI Rusya, ülkenin aynı zamanda tur maliyeti açısından da lider olduğunun altını çizdi. -Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107