banner84

 Rusya'dan en iyimser tarih: 1 Eylül

Rusya’da Uluslararası uçuşların 1 Ağustos’tan itibaren başlaması bekleniyor. Uçuşların ilk olarak BDT ülkelerine başlayacağı, daha sonra Türkiye, Bulgaristan, Hırvatistan gibi ülkelere genişlemesi bekleniyor. ATO İcra Kurulu Başkanı Maya Lomidze ise, Türkiye uçuşlarının 1 Eylül’den önce başlamasını beklemediğini belirtiyor.

 Rusya'dan en iyimser tarih: 1 Eylül

Rusya’da Uluslar arası uçuşların 1 Ağustos itibariyle başlaması bekleniyor. İlk uçuşların BDT ülkelerine yapılacağı, daha sonra Türkiye’nin içinde bulunduğu başka ülkelerle de hava bağlantısının kurulacağı ifade ediliyor. Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze ise, Tükiye uçuşlarının 1 Eylül’den önce başlamasını beklemediğini ifade ediyor.
EN İYİMSER SENARYO EYLÜL SONU-EKİM
Govorit Moskva radyosunda konuşan Lomidze, yurt dışı uçuşlarının ne zaman başlayabileceği ihtimali konusunda “Herhangi bir turistik noktaya uçuşların başlaması temmuz sonuna kadar son derece düşük ihtimal, yüzde 99 oranla böyle bir şey olmayacak. Ağustos ayı gerçekten büyük soru işareti. Şu an için en iyimser senaryo, eylül sonu-ekim” dedi.
KÖTÜMSER TAHMİN ARALIK AYI
Lomidze, “Eylül sonu-ekim başında uçuşların başlamasından söz edecek olursak, temel olarak Akdeniz ülkelerini kastediyoruz, Türkiye de buna dahil. Yani son 10 yıldır en çok tercih edilen turistik noktalar arasında ilk beşe giren yerler. Asya, Tayland, Vietnam, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail de herkesin beklediği yerler arasında, ancak buralar için henüz tahminler muğlak. Kötümser tahminler ise aralıkta başlayacağı yönünde” ifadelerini kullandı.
VALENTİNA MATVİENKO: DİĞER ÜLKELERLE ÇALIŞMAYA HAZIRIZ
Öte taraftan Rusya Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matvienko, Rusya'nın diğer ülkelerle sınırları açmak için karşılıklı çalışmaya hazır olduğunu açıkladı. Hükümetin ise uçuşların başlayabileceği ülkelere ilişkin bir liste hazırlaması konusunda ilgili departmanlara talimat verdi.
RUSYA İLE DİĞER ÜLKELER ARASINDAKİ İKİLİ İLİŞKİLERE BAĞLI
Rusya'nın daha fazla kısıtlama yapmak, insanların seyahat etmesini engellemek ve sınırları kapatmak istemediğini ifade eden Valentina Matvienko, konunun Rusya ile diğer ülkeler arasındaki ilişkiler ve Rus turistleri kabul etmeye hazır ülkelerle ilgili olduğunu ifade etti.
AEROFLOT 1 AĞUSTOS’A BİLET SATIŞINA BAŞLADI
Rusya'da uçuşların 1 Ağustos'ta başlaması bekleniyor. Bu çerçevede Sheremetyevo Havalimanı, 27 Temmuz'dan itibaren uluslararası terminali devreye alacağını açıkladı. Aeroflot ise, 1 Ağustos için bilet satışına başladı.
İLK BDT ÜLKELERİ AÇILACAK
Uzmanlar, başlayacak ilk uçuşlarda doluluk sorunu yaşanmaması için temmuz için ilk listenin açıklancağını tahmin ediyor. Uçuşların (daha önce gündeme geldiği üzere) önce BDT ülkelerine başlaması, daha sonra ise Rus turistleri kabul etmeye hazır olduğunu açıklayan Türkiye, Hırvatistan, Dominik Cumhuriyeti, Bulgaristan gibi ülkelere genişlemesi bekleniyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107