banner84

Rusya’nın 37 şehrinden turist gelecek

TUI Rusya, 2020 yılı için büyük bir atılıma hazırlanıyor. Taras Demura, şirketin büyüme planlarıyla ilgili detayları paylaştı.

Rusya’nın 37 şehrinden turist gelecek

TUI-Rusya'nın üst üste 4 yıldır büyüdüğüne dikkat çeken Taras Demura, ''2016 yılında yurt dışına 200 bin turist gönderdik. 2019 itibariyle 1 milyon rakamını aştık. Yıl sonuna kadar 1.4 milyon yolcu sayısını aşacağız'' dedi.

YENİ DESTİNASYONLAR EKLEDİ

2019-20 kış sezonunda yeni destinasyonlara operasyon başlatacaklarını kaydeden Demura, Ras al-Khaimah (BAE), Santa Calara (Küba), Turin (İtalya), Mauritius (Bahreyn) ve Singapur ve Filipinler'in bu destinasyonlardan bazıları olduğunu kaydetti. Demur ayrıca, İsrail, Ürdün ve Tayland kapasitesini ise 2018 yılına kıyasla 3 kat arttırdıklarını söyledi.

2020 TOPLAM YOLCU HEDEFİ 3 MİLYON

2020 yılında toplam 3 milyon yolcu hedeflediklerini açıklayan Taras Demua, yeni sezonda Kıbrıs'a Rusya'nın 10 kentinden uçuş düzenleyeceklerini ve Türkiye kapasitesini ise önemli ölçüde arttıracaklarını kaydetti. Demura, ''11 yeni uçuş noktası ekleyerek Antalya'ya uçtuğumuz şehir sayısını 37'ye yükselteceğiz. Dalaman'a ise 6 şehirden uçacağız.'' dedi.

DİĞER DESTİNASYONLARA YAPACAĞI UÇUŞ SAYISI

2020 sezonunda Moskova dahil, Rusya'nın 5 şehrinden uçacakları bilgisini veren Taras Demura, İspanya'ya uçtukları şehirlere St. Petersburg ve Samara'yı da ekleyeceklerini ifade etti.

Yunanistan'a ise Moskova, St. Petersburg ve Kazan olmak üzere 3 noktadan uçacaklarını belirten TUI Rusya müdürü, Bulgaristan'a Moskova, St. Petersburg, Samara ve Rostov-on-Don'dan; Hırvatistan ve Karadağ'a ise Moskova ve St. Petersburg'dan uçacaklarını açıkladı.

''ORGANİK BÜYÜYORUZ, SATIN ALMA PLANIMIZ YOK''

''Bu büyümenin organik olup olmadığı (herhangi bir tur operatörünü satın alıp almayacakları)'' şeklindeki soruya ise Demura, büyüme planlarının organik olduğunu ve bunun özellikle Rusya'da pazar lideri olan Türkiye'ye dönük büyük kapasite artışından kaynaklandığı cevabını verdi. Demura, ''Büyüme planımızla ilgili olarak derhal piyasaya sürülecek dedikodulara şimdiden yanıt vereyim. Hiç bir şirketi satı alma planımız yok. Planlarımızın tamamı organik büyümeyle alakalı.'' şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 17:45
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107