banner84

Sarıkaya adaylığını açıkladı

16 Ekim’de yapılacak TÜRSAB Alanya BTK seçimlerinde aday olması beklenen Kerim Sarıkaya, dün gerçekleştirilen toplantıda başkan adayı olacağını resmen duyurdu.

Sarıkaya adaylığını açıkladı

-Engin ANAK

-Burcu MUTLU
Türkiye Seyahat Acenteleri Alanya Bölge Temsil Kurulu seçimleri 16 Ekim’de yapılacak. TÜRSAB’ın son genel kurulunda aday olan ve 3 oyla başkanlığı Bilal Korkmaz’a kaptıran Kerim Sarıkaya dün resmen aday olacağını açıkladı.Sarıkaya Alanya Posta TV'ye yaptığı açıklamada, “Bu gün benim için oldukça anlamlı bir gün. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğimizin Alanya yapılanması olan Alanya Bölge Temsil Kurulu’nun seçimleri 16 Ekim’de yapılacak. Bende gerekli gördüğüm lüzum üzerine seçimlerde tekrar aday olma gereksinimi hissettim. Biliyorsunuz geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerde de aday olmuş ve 3 oy farkla seçimi kaybetmiştim. Ancak o zaman da ifade ettiğim gibi TÜRSAB’da birlik beraberliğe ihtiyaç var. Çıkar kavgaları uzun sürmeden kazanan yönetimin kendi içerisinde kopmasına neden oldu. 
'ÇIKAR ÇATIŞMALARI YAŞANMADI'
Ben 14 yıl yöneticilik yaptığım eski adıyla TÜRSAB Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu’nda hiçbir yönetim kurulu üyemiz istifa etmedi. Çıkar çatışmaları yaşanmadı. Biz burada acenteci arkadaşlarımızın huzur içerisinde çalışmasını amaçlıyoruz. Ortak paydamız olan daha güzel turizm için çaba harcıyoruz. Biz atama ile geldiğimiz dönemde dahi atama ile demokrasi olacağını ifade ederek seçim için baskı yapmış ve tekrardan BTK başkanlarının seçimle gelmesini sağlamıştık. Çünkü demokrasinin adaletin olmadığı yerde huzurdan bahsedilemez.  En büyük ricam ise hangi adaya oy vereceksin fark etmez ancak genel kurula mutlaka katılın" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 19:10
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107