banner84

Sezonun tartışmasız lideriyiz

Rusya'da tur operatörlerinden elde edilen verilen, sonbahar dönemi için en çok talep alan destinasyonları ortaya koydu.

Sezonun tartışmasız lideriyiz

Rus Tur Operatörleri Birliği tarafından yapılan analize göre, sonbahar döneminde Rusya'da en çok talep gören destinasyonlar Türkiye, Tunus, Kıbrıs, Rusya, İspanya, Yunanistan, İtalya, Dominik Cumhuriyeti, Vietnam ve Tayland olarak sıralanıyor.

YÜZDE 74 ARTTI

Biblio Globus, Rusya'da 2018 yılının tartışmasız lideri olan Türkiye'nin sonbaharda çok yüksek talep aldığını ve rezervasyonların geçen yıla nazaran yüzde 74 arttığını belirtiyor. Şirket, satış derinliğinin kasım ayına kadar uzandığını da ifade ediyor.

ANEX VE PEGAS: HER 100 SATIŞTAN 50'Sİ TÜRKİYE

Anex Tour ise, sonbahar dönemine dönük her 100 satıştan 50'sinin Türkiye destinasyonuna olduğunun altını çiziyor. Pegas Touristik de tıpkı Anex gibi sonbahar satışlarının yarısının Türkiye'ye olduğunu açıklıyor. Pegas (ve diğer tur operatörleri) Türkiye'nin bu kadar çok tercih edilmesinin birden fazla nedeni olduğunu belirtiyor: Vizesiz giriş, kısa uçuş mesafesi, uzun sezon, 3'ten 5'e kadar her bütçeye uygun otel seçeneği, düzenli charter uçuşlar ve her şey dahil sistem...

TUNUS VE KIBRIS DA REVAÇTA

Sonbahar dönemi için Rusya'da yüksek talep gören diğer iki destinasyon ise Tunus ve Kıbrıs. Tunus'a dönük olumsuz propagandaya rağmen bu ülkenin Ruslar arasında hala popüler olduğu belirtilen ATOR analizinde, sonbaharda ülkenin hem anakarasında hem de Djerba Adasında tatil imkanı olduğuna dikkat çekildi. Biblio Globus, vizesiz rejim, düşük fiyat, her şey dahil oteller ve her geçen gün gelişen SPA hizmetleri nedeniyle Rusya'da tercih edildiğini açıkladı. Şu anda Tunus otellerinin yüzde 30-40 indirimle satıldığına da dikkat çekiliyor.

2019'A KADAR UZANIYOR

Eylül ve ekim aylarında hala sıcak ve güneşli olan Kıbrıs ise Rusların bir diğer gözde sonbahar destinasyonu. Biblio Globus'a göre, kolaylaştırılmış vize rejimi, Rusya şehirlerinden ulaşımın kolaylığı ve kaliteli servis Rusların Kıbrıs'ı tercih etmelerindeki başlıca etkenler. Şirket, Kıbrıs satışlarının derinliğinin 2019'un ocak ayına kadar uzandığını da aktarıyor.

RUSYA İÇİNDE LİDER SOÇİ

Rusya içinde ise en popüler sonbahar destinasyonu Soçi. Bunun yanında, Krasnodar bölgesi ve Kırım'ın da önemli ölçüde talep aldığı belirtiliyor. 

İSPANYA, İTALYA VE YUNANİSTAN NEDEN TERCİH EDİLİYOR?

Rusya'da en çok tercih edilen sonbahar destinasyonlarından İspanya, İtalya ve Yunanistan. ICS Travel, bu destinasyonların geniş yelpazedeki boş zaman aktiviteleri, sahilleri, şehir turları, gastronomi gezileri ve alternatif aile aktiviteleri nedeniyle tercih ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107