banner84

'Siyasi gerginlikler turizmi de etkiliyor'

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Türkiye'de yaşanan siyasi gerginliklerin sektörü olumsuz etkilediğini ifade ederken, "Tansiyon düşerse geçen yılın üzerine çıkarız" dedi

'Siyasi gerginlikler turizmi de etkiliyor'
 Antalya’nın ilk beş aylık performansını değerlendiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, şu ana kadar her şeyin normal göründüğünü ifade ederken, daha fazla turistin geldiği yüksek sezonda düşüş yaşanabileceğine dikkat çekti. 
Ülkedeki siyasal ortamda yaşanan gergin havaya işaret eden Ayık, "Avrupa'dan bakıldığında ülkemizde çok gergin bir hava var. Daha bilinçli müşteri kitlesinin olduğu Avrupa pazarında düşmeler yaşanıyor. Tansiyonun düşmesi çok önemli. Memleketi daha sakinleştirmek lazım. Biz rahat yaşanan hava imajını devam ettirsek, geçen senenin üstünde bir rakamı da görürüz" diye konuştu. 
Ayık, "Bizim kaynak pazarlarımız çok çeşitlendi. Son 10 yılda en büyük becerimiz bu oldu. Türkiye'ye 50'nin üzerinde noktadan müşteri geliyor. Bu bir avantaj. Bir tarafta sorun varsa diğer taraftan telafi edebiliyorsunuz. Ukrayna'dan kayıp yaşayacağız, bunu biraz İsrail, biraz İran, biraz da Rus pazarından ilave ederek telafi ediyoruz" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2014, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157