banner84

Sürdürülebilir turizm anlatıldı

ALTSO heyetinin de yer aldığı toplantıya katılanlar, Türk turizminin geleceği için turizmin sürdürülebilirliğinin hayati önem taşıdığını ifade ettiler

Sürdürülebilir turizm anlatıldı
 Alanya Ticaret ve Sanayi Odasının ortağı olduğu, Türkiye’deki seyahat acenteleri ve tur operatörlerine yönelik hazırlanan turizm sektöründe Sürdürülebilirlik Eğitim ve Değerlendirmeleri Sistemi'ni tanıtma amaçlı SUSTOUR Projesi kapsamında, travelife partner standartlarının Türkiye’ye adaptasyonunu gerçekleştirmek üzere Uzman Komitesi Toplantısı  gerçekleştirildi. 
Toplantıya ALTSO Proje Ekibi, TÜRSAB, Akdeniz Üniversitesi, Sivil Toplum Kuruluşları, Antalya’dan çeşitli seyahat acentelerinden uzmanlar ve sürdürülebilirlik denetçileri katıldı. 
Uluslararası tur operatörleri ve tüketicilerin tatillerinin daha sürdürülebilir olmasına yönelik beklentilerinin giderek arttığına işaret eden uzmanlar, bu nedenle Türk turizminin geleceği için turizmin sürdürülebilirliğinin hayati önem taşıdığını ifade ettiler.
Türkiye’deki seyahat acentaları ve tur operatörleri için adapte edilmekte olan travelife standartları, turizm sektörünün gerek günlük ofis faaliyetlerinin gerekse birlikte çalıştıkları transfer ve konaklama işletmelerinin daha sürdürülebilir olmasını sağlayacak. 
Projenin bir sonraki aşamasında ise haziran ayında Hollanda’da turizm alanındaki eğitmen ve profesyonellerin katılacağı bir eğitim düzenlenecek, eğitimin ardından katılımcıların, edindikleri bilgileri sektörün diğer profesyonellerine ve geleceğin turizmcileri olacak öğrencilere aktaracak.  
Ekim ayında ise Türkiye, Fransa ve Bulgaristan’daki seyahat acenteleri ve tur operatörlerine yönelik olarak çeşitli çalıştaylar düzenlenecek, 2015 yılının ilk aylarında da seyahat acenteleri ve tur operatörlerinin sertifikasyonları yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157