banner165

Tatil talebi yüzde 480 arttı

Almanya'dan Antalya'ya dönük tatil talebinin yüzde 480 arttığı bildirildi.

Tatil talebi yüzde 480 arttı

Son dakika tatil spesiyalisti L'Tur'un kurucusu, şu anda da paket tur tatil şirketi HLX'in sahibi Karlheinz Kögel, bazı destinasyonlara dönük uçuşların otel yatağı kapasitelerini aştığını söyledi. Kögel, bu nedenle bazı destinasyonlarda temmuz ve ağustos dönemlerinde kapasite sıkıntısı yaşanabileceğini belirtti.
'YOLCU KAPASİTESİ OTEL KAPASİTESİNİ AŞTI'
Pandemi sonrası personelini işten çıkaran otellerin yaz sezonunda çalışacak personel bulmakta zorlandığına işaret eden Karlheinz Kögel, "Bu trend daha uzun sürerse, bazı destinasyonlarda temmuz ve ağustosta otel yatağı bulmak mümkün olmayacak. Yaz aylarında yolcu kapasitesi otel yatağı kapasitesini aşacak." diye konuştu.
'2022’NİN 8 AYINDA 2019’U GERİDE BIRAKIRIZ'
HLX.com, Eurowings Holidays ve Lufthansa Holidays HLX Group'un bu yıl rekora koştuğunu kaydeden Kögel, 2022'nin 8 aylık döneminde 2019 rakamlarını geride bırakacaklarını bildirdi. Kögel, "2019'a göre misafir sayımız yüzde 43, gelirlerimiz yüzde 81 arttı." dedi.
ANTALYA TATİL TALEBİNDE PATLAMA
Destinasyonların Almanya pazarındaki performansları ile ilgili de değerlendirme yapan Kögel, 2019 yılına kıyasla en büyük artışın yüzde 480 ile Türkiye'de (Antalya) yaşandığını, onu yüzde 140 ile Mayorka ve yüzde 74 ile Yunanistan'ın takip ettiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169