banner84

Thomas Cook’un açığı kapanacak

Turizm devi Thomas Cook’un tasfiyesinin ardından Türkiye Otelciler Birliği pazarı boş bırakmamak için çalıştı. Britanya devi Jet2 ile sıcak temas sonuç verdi, özel Türkiye paketi hazırlandı.

Thomas Cook’un açığı kapanacak

178 yıllık bir geçmişe sahip Thomas Cook şirketinin tasfiyesi sonrası Turizm İstişare Kurulu Türkiye pazarına 350 milyon avronun üzerinde borçlu olabileceğini duyurmuştu.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) ile Jet2.com ve Jet2holidays, İstanbul’a tatil paketleri ve uçak seferleri düzenlemesi konusunda çalışma başlattı. İlk temasın ise Madrid’de FITUR 2020 Turizm Fuarı kapsamında gerçekleştiği bildirildi.

Türkiye Otelciler Birliği açıklamasında; “Thomas Cook’tan boşalan kapasiteyi doldurmak üzere 2020 yaz sezonunda çok büyük bir atakla Dalaman, Bodrum, Antalya ve İzmir’e iki kat artışla yaklaşık 850 bin kişilik uçak kapasitesi planlaması yapan İngiliz şirketin Türkiye planları konuşuldu. Toplantıda, İstanbul için kısa şehir turları ve tatil paketleri ile uçak seferleri düzenlemesi konusunda TÜROB ve Jet2holidays arasında çalışma başlatılması kararlaştırıldı” ifadelerini kullandı.  Açıklanan iller içerisinde turizm başkenti Antalya’nın olması gözlerin Alanya’ya da çevrilebileceği umudunu yeşertiyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107