banner84

THY sefer sayısını arttıracak

Rusya-Türkiye hattındaki uçuş sınırlamalarının turist sayısında önemli ölçüde azalmaya ve tur fiyatlarında pahalanmaya yol açabileceği belirtiliyor. Diğer yandan Rusya, dış destinasyonlara sefer yapacak uçaklarına el konulmayacağına dair garanti taleplerini sürdürüyor.

THY sefer sayısını arttıracak

Kommersant gazetesinin görüştüğü sektör uzmanları, Türkiye’yi 2,5-3,5 milyon Rus turistin ziyaret edebileceğini, ancak Rus havayollarının kendi uçaklarıyla en fazla 500 bin yolcu taşıyabileceklerini belirtti.
THY, Yekaterinburg-İstanbul seferlerini 15 Mayıs’a kadar durdurmuştu. TourDom.ru, THY’nin Ufa’dan planlanan seferlerinin de başlamadığını bildirdi. Kommersant, bunun Rosaviatsiya’nın uçuş sınırlamalarından kaynaklanabileceğini yazdı.
ENDİŞE EDİLİYOR
Rusya Başbakan Yardımcısı Andrey Belousov, Rus hava yolu şirketleri bünyesindeki 571 yabancı uçağın sefer düzenleyebileceğini, ancak yabancı leasing şirketlerinin talebiyle bu uçaklara el konulmasından endişe edildiğini söyledi.
300'E ÇIKARMAYI PLANLIYOR
Rusya Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, şu ana kadar yalnızca Kırgızistan’ın uçakların kendi topraklarında kalacağına ve el konulmayacağına dair garanti verdiğini, Türkiye’den henüz bu konuda bir bilgi alınmadığını belirtti. Türkrus haberine göre, THY’nin Rusya için 25 ek uçuş koyarak haftalık sefer sayısını 300’e çıkarmayı planladığı aktarıldı. Türkiye’yi geçen sene 4,9 milyon Rus turist ziyaret etmişti. -Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2022, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169