banner84

'Turistlere de hizmet verecek'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'nin sağlık sosyal hizmet uygulamaları dünyaya örnektir.

'Turistlere de hizmet verecek'

Çavuşoğlu,  Alanya Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü binasının temel atma törenine katıldı. Çavuşoğlu, tören alanında kendisini karşılayanlar arasında yer alan babası Osman Çavuşoğlu ile kucaklaştı. Baba Çavuşoğlu kucaklaşama sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Bakan Çavuşoğlu,

"Hizmeti vatandaşın ayağına götürmek en kısa yoldan en kaliteli hizmeti vermek bizim görevimiz" diyen Çavuşoğlu, Alanya'nın hergeçen gün büyüyen bir kent olduğunu söyledi. Çavuşoğlu "Daha iyisini yerinde vermemiz lazım. Hizmeti Alanyalıların, hemşehrilerimizin ayağına getirmemiz gerekiyor. Zaten Alanya'ya her gelişimizde bir hizmetin açılışını yapıyoruz ya da bir hizmete ön ayak oluyoruz. Bu hizmetleri Alanya'ya getirmekten mutluluk duyuyoruz. SGK hizmet binası en kısa zamanda tamamlanacaktır. Sadece Alanya'ya değil burada yaşayan yabancılara da hizmet verecektir. Alanya'ya gelen turistlere de hizmet verecektir" diye konuştu.

Sağlığa ve sosyal güvenliğe çok önem verdiklerini de kaydeden Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ülkemiz büyüdükçe sağlık ve sosyal hizmetinin kalitesini artırıyoruz. Herkesin sağlıktan insan gibi faydalanması için bugüne kadar attığımız adımlarda ortada. Eskiden vatandaşlarımız hastanede rehin kalıyordu, ilaç bulamıyor, alamıyordu. Eskiden yüzde 20 katkı payı veriyordu. Eskiden bir ilaç 100 liraydı, şimdi 20 liraya düştü. Türkiye'nin sağlık sosyal hizmet uygulamaları dünyaya örnektir. Dünya Türkiye'nin sağlık sistemini inceliyor. Nasıl bu kadar herkesi devletin güvencesine alıyorsunuz diye. ABD'de, Avrupada öyle değil. Türkiye'de sosyal güvenliği olmayan hiç kimse yok. Herkesin sosyal güvencesi var. Her anne, her doğan çocuk, her öğrenci ve her 65 üstü insan devletin güvencesi altında. Bütün insanlarımız değerli ve önemlidir"

Son zamanlarda ülkelerle sosyal güvenlik anlaşmalarını artırdıklarını da kaydeden Çavuşoğlu, buraya gelen misafirlerin hiç bir sorun yaşamadan bu hizmetlerden faydalanacağını kaydetti. Türkiye'ye ve Alanya'ya gelen turist sayısında ciddi artış olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, vizeleri kaldırarak bir taraftan kolaylıklar sağlayarak daha çok turistin ilçeye gelmesini istediklerini vurguladı. Çavuşoğlu, Rusya ile kimlikle giriş çıkışın yapılması için görüşmeler halinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar İlkan, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ile Bakan Çavuşoğlu ve protokol üyeleri butona basarak temel atma törenini gerçekleştirdi.

Çavuşoğlu, buradaki programın ardında esnaf turuna çıkararak vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169