banner84

'Turizm iddiaları asılsız'

Sosyal medya üzerinden çıkan haberlere göre Eylül sonuna doğru Türkiye'nin tatilcilere kapanacağına dair iddialar gündemi meşgul ediyor. Bu durum özellikle Rusya'dan gelen rezervasyonları etkilerken, turizmcileri iddialar asılsız olduğunu ifade etti.

'Turizm iddiaları asılsız'

1 Ağustos'ta İstanbul, 10 Ağustos'ta ise Antalya, İzmir, Bodrum ve Dalaman havalimanlarına başlayan uçuşlar devam ederken, bir süredir Rusya ve BDT ülkelerinde, ''Türkiye yakında kapanacak, tatilciler zor durumda kalacak' dedikodularının dolaştığı belirtiliyor.Alanya Posta Medya’nın sorularını yanıtlayan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TTGA) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, “Rusya’dan rezervasyon akışı devam ettikçe ve şartlar el verdikçe tesisler açık kalacaktır” dedi. Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ise, “Çıkarılan bu dedikoduların aslının olmadığı gibi kasıtlı olarak çıkarıldığını düşünüyorum” diye konuştu.
'ŞARTLAR ELVERDİĞİ SÜRECE AÇIK KALACAĞIZ'
Sosyal medya üzerinden Eylül sonuna doğru otellerin kapanacağına dair iddiaların asılsız olduğunu ifade eden TTGA Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, “Bu iddia gerçeği yansıtmıyor. Ancak ağırlıklı olarak iç pazar ve Avrupa’daki kaynak pazarlarımız ile çalışmakta olan ve Rusya’dan rezervasyon alamayan tesislerin iç pazarın yavaşlaması ve Avrupa’dan da yeterli sayıda misafir alamamaları durumunda tesislerini kapatabilirler. Rezervasyon akışı devam ettiği ve şartlar elverdiği sürece tesisler açık kalmaya devam edecektir” açıklamasında bulundu.
'KASITLI OLARAK ÇIKARILDI'
Bu iddiaların kasıtlı olarak çıkarıldığını söyleyen ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ise, “Şu an için bölgemizdeki tesisler Ekim sonuna kadar açık görünüyor. Çıkarılan bu dedikoduların aslının olmadığı gibi kasıtlı olarak çıkarıldığını düşünüyorum. Sonuçta bu pastadan daha çok pay almak isteyen ülkeler var” dedi.

-Alkın BİRİCİK

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107