banner129

Turizm şirketleri acil yardım talebinde bulundu

Almanya turizm sektörü tarihi günlerinden birini yaşadı. Koronavirüs nedeniyle ekonomik olarak zor duruma düşen acenteler, tur operatörleri ve uçak şirketleri, ülkenin pek çok şehrinde ve kabasında bir araya gelerek, acil yardım talebinde bulundu.

Turizm şirketleri acil yardım talebinde bulundu

Koronavirüs nedeniyle turizm sektörü küresel çapta bir alt-üst oluş yaşarken, Almanya'nın bir çok şehrinde ve kasabasında bir araya gelen binlerce acente, tur operatörleri, otobüs şirketi ve hava yolu şirketi protesto gösterilerinde bulunarak hükümetin acil desteğini talep etti.

'Seyahat Acentelerini Kurtar', 'Seyahat Endüstrisini Kurtar' sloganıyla yapılan gösterilere katılan turizm şiketleri ve çalışanları, yanlarında getirdikleri boş valizler ve boş şezlonglarla sektörün içinde düştüğü duruma dikkat çekmeye çalıştı. Koronavirüs salgını nedeniyle katılımın sınırlandırıldığı gösterilere onlaca merkezde binlerce turizmci katıldı.

''2.9 milyon insanın çalıştığı sektör önemli'', ''Acil Yardım'', ''Turizm TUI ve Lufthansa'dan ibaret değildir'' yazılı dövizler taşıdı.

Almanya'da turizm sektörünün protesto gösterisinde bulunduğu şehirler ilk etapta şu şekilde belirlendi:

Dresden, Dortmund, Düsseldorf, Wiesbaden, Mainz, Frankfurt, Hamburg, Schermbeck, Kiel, Halle, Nürnberg, Hannover, Paderborn-Lippstadt Havaalanı, Bad Neuenahr-Ahrweiler, Bremen , Cottbus, Koblenz, Köln, Berlin, Chemnitz, Düren, Erfurt, Friedrichshafen, Kempten, Leverkusen, Ludwigshafen, Magdeburg, Potsdam, Saarbrücken, Schweinfurt, Schwerin, Gießen, Leipzig, Stuttgart, Ulm ve Kassel.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 12:13
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107