banner84

Turizm tarihinde ilk

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Alanya turizm tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Alanya’nın tarihi yarım adasının detaylı haritası hazırlanarak turistlere ücretsiz dağıtıldı

Turizm tarihinde ilk

-Engin ANAK
Alanya ilçe Emniyet Müdürlüğü turistlerden gelen istek ve şikayetleri değerlendirerek, daha önce yapılmadığı tespit edilen kale bölgesi detaylı harita çalışması başlattı. Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından yürütülen harita çalışmasının tamamlanmasıyla haritalar İngilizce, Almanca ve Rusça 3 dilde 40 bin adet basıldı. 
TÜM DETAYLAR YER ALDI
Turistlerin en çok ilgi gösterdiği yarımadada bulunan tüm detayları içeren haritanın diğer yüzünde ise şehir haritasının yanı sıra turistlerin şehir içi ulaşımda kullanacakları belediye ve halk otobüslerinin güzergahları, ihtiyaç duyacakları resmi kurumların telefon numaraları, tarihi yerlerinin tanıtımı, tarihi yerlerde gezerken dikkat etmeleri gereken kuralları ve güvenlik konularında dikkat etmeleri gereken konulara da yer verildi.
TURİSTLER MEMNUN KALDI
Hazırlanan haritalar dün Kızılkule bölgesinde Toplum Destekli polisler tarafından turistlere ücretsiz olarak dağıtıldı. Haritaları çok kapsamlı bulduğunu söyleyen Ukraynalı turist Alex Bolshunova, polis teşkilatının bu çalışmasından dolayı teşekkür etti.  Haritanın turistler detaylı bir rehber olacağını belirten Jolanta Bolshunova ise özellikle otobüs güzergahlarının olmasından dolayı çok memnun olduğunu belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107