banner84

Turizmci bakandan ne istiyor?

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bugün Avsallar Platinum Spa Resort & Suites Otel'de sektör temsilcileri ile bir araya gelecek. Alanyalı turizmciler Bakan Ersoy'a, artan maliyetlerden, taban fiyat uygulamasına kadar turizminin geleceği açısından önem taşıyan pek çok konuyu iletecekler. 

Turizmci bakandan ne istiyor?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy bugün Antalya, Manavgat ve Alanya'da bazı programlar gerçekleştirecek. Bakan Ersoy'a bugünkü programı sırasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Menderes Türel'in de eşlik etmesi bekleniyor. Avsallar Mahallesi'ndeki Rubi Platinum Spa Resort & Suites'te saat 14.00'de yapılacak toplantı öncesi sektör temsilcileri Bakan Ersoy'a iletecekleri sorunlara ilişkin hazırlık yaptı. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Bilal Kormaz, "Sektör çalışanlarıyla yaptığımız görüşmelerde onlardan aldıkları talepleri sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ile yapacağımız toplantıda gündeme getireceğiz. Bizim bir kurum olarak temsil ettiğimiz bir kesim var. Onların istek ve önerilerini bakanımıza arz edeceğiz" dedi.
'ARTAN MALİYETLER İÇİN PLANLARI NELER?'
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, "Alanya turizminin gelişimine ve daha olumlu, iyi bir noktaya gitmesine yönelik bakan beyden taleplerde bulunacağız" ifadelerini kullandı. Alanya Kleopatra Otelciler Derneği Başkanı Servet Şakiroğlu, toplantıda Bakan Ersoy'a iletmeyi planladıkları taleplerle ilgili olarak, "Bizim dile getireceğimiz talepler oldukça fazla. Ancak toplantıda neleri dile getirme fırsatımız olur, bilemiyoruz. Fakat, ben mesela taban fiyat uygulamasını, otelcilerin maliyetlerinin düşürülmesi için neler planlıyorlar gibi konuları bakan beye sormak istiyorum. Ayrıca tabi ki genel anlamda otelcilerin sorunlarını bu toplantıda dile getireceğiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 23:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107