banner84

Turizmci temkinli

Rusya'dan Türkiye'ye uçuşların başlaması halinde ülkeye 4 milyon Rus turistin geleceği haberlerine ilişkin Alanyalı turizmci, "Bu haberler asparagas" dedi. Turizmciler, hayal kırıklığına uğramamak için, sevinmenin erken olduğunu dile getirdi.

Turizmci temkinli

Koronavirüs nedeniyle sıkıntıya uğrayan turizm sektöründe, Türkiye ve Rusya arasında uçuşların başlayacağı belirtildi. Henüz Rusya'dan uçuşlarla ilgili açıklama gelmedi. Turizmci Rusya'dan gelecek her haberi pür dikkat takip ederken, Rusya'nın önde gelen gazetelerinden Kommersant, uçuşların kısa zamanda yeniden başlaması durumunda Rusya'dan Türkiye'ye 4 milyon turist gelebileceğini yazdı.
'SEVİNMEK YANLIŞ'
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, bu haberlerin doğruluğu konusunda emin olmadan sevinmenin yanlış olacağını söyledi. Dahaoğlu, "Böyle bir haber olsa sektörün temsilcisi olarak benim haberim olur. Bundan aylar önce de Ağustos'tan itibaren Rusya'nın serbest dolaşımının Türkiye de dahil olacak şekilde serbest bıracağı ile ilgili haberler çıkmıştı. 4- 5 gün öncesinde bugün bıraktılar, yarın bıraktılar diye tekrar haberler vardı. Hatta bazı meslektaşlarımız bu haberler doğrultusunda otellerini açmaya karar verdi. Fakat Rusya bu haberi yalanladı.'' diyerek söylentilere kulak asılmaması gerektiğini vurguladı.Dahaoğlu açıklamasına Rusya'dan henüz rezervasyon almadıkları notunu da ekledi.
'ŞU ANKİ ŞARTLARDA ZOR'
Konaklı Turistik İşletmeciler Derneği (KONTİD) Başkanı Ali Orkan ise, "Bulunduğumuz pandemi sürecinde böyle bir olayın şu anki şartlar için gerçekleşmesi çok zor görünüyor. Normal şartlar olduğunda değil 4 milyon, 10 milyon dahi yolcumuz gelebilir. Bugünkü şartlarda böyle bir beklenti içine girmek malesef herkesi hayal kırıklığına uğratacaktır" diye konuştu. -Haber Merkezi

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107