banner84

Turizmcilerin 9 günlük tatil beklentisi

Ramazan bayramının bu yıl 4 Haziran Salı ve 6 Haziran Perşembe tarihleri arasına gelmesi sonrası özellikle çalışanlar bayram tatilinin kaç gün olacağını merak ediyor. Turizmcilerin talebi ise tatilin 9 güne uzatılması yönünde

Turizmcilerin 9 günlük tatil beklentisi

Engin ANAK
Ramazan bayramının bu yıl 4 Haziran Salı ve 6 Haziran Perşembe tarihleri arasına gelmesi hem turizmcileri hem de tatil planı yapan yerli turisti heyecanlandırdı. Turizmciler tatilin 4 Hazirandan başlamak üzere önündeki hafta sonu ile birleştirerek 9 güne çıkarılmasını isterken, diğer yıllarda uygulanan 9 günlük uygulamanın bu yılda uygulanması konusunda yetkililerden talepte bulundu. 
TÜRKLER UZUN TATİL SEVİYOR 
Daha önceki yıllarda da 9 güne çıkarılmasının turizme büyük katkı sağladığını hatırlatan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, “Bayram tatilinin 9 güne çıkarılması konusunda son 1-2 yılda örnekler var önümüzde. Tatilin süresinin uzaması iç pazarda hareketliliğin artmasına neden oluyor. Bu kısıtlı sürelerde tatil istenmemesi; özellikle bizim insanlarımızın kısa tatili çok sevmemeleri, araçlarıyla, aileleriyle uzun tatilleri tercih etmelerinden kaynaklanan bir durum. Tabii 9 güne çıkarılırsa yine daha önce olduğu gibi iç pazarda bir hareketlenme olacaktır ve Alanya’da bu noktada daha fazla iç pazardan misafir alma şansını yakalayacaktır” dedi. 
ERKEN REZERVASYON FIRSATI 
Yapılması istenen 9 günlük tatil uzatmasının erkenden açıklaması gerektiğini belirten Sili, “Burada önemli olan eğer böyle bir şey gerçekleşecekse bunun bir an önce açıklanması gerekliliği var. İç pazarda bu anlamda talep gösterecek misafirlerimizin erken rezervasyon döneminde daha uygun rakamlara tatillerini alabilmeleri anlamında son derece önemlidir” diye konuştu. Konunun ALTİD olarak takipçisi olduklarını aktaran Burhan Sili, Alanya’nın iç pazardan gelecek olan talep ve tatilcilere hazır olduğunu da sözlerine ekledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107