banner84

Turizmciye bahar şimdi geldi

Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na Almanya'dan uçuş yaparken çekildiğini açıklayan SunExpress, Bakan Çavuşoğlu'nun girişimleriyle yeniden geliyor

Turizmciye bahar şimdi geldi
Türk Hava Yolları (THY) ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu olan SunExpress, Almanya'nın Düsseldorf şehrinden Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na düzenlediği direkt uçuşlarla Alanya turizmine büyük katkı sağlamıştı. Bu uçuşlarla GZP'nin de gücüne güç katan SunExpress, 8 Aralık 2016'da Gazipaşa-Alanya Havalimanı'ndan çekildiğini duyurmuştu. 
ÇAVUŞOĞLU EL ATTI
Gazipaşa-Alanya Havalimanı'nın mimarı olan, havalimanının gelişip, büyümesine sürekli katkı sunmaya devam eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gazipaşa-Alanya Havalimanı'nda Rusya'dan Pobeda, Coral ve Anex Tour'un charter seferleri başlatmasını sağladığı gibi bu konuda da devreye girdi. SunExpress yetkilileriyle Almanya'dan yeniden Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na uçuş başlatılması konusunda görüşmeler yapan Bakan Çavuşoğlu, son olarak geçtiğimiz Mart ayında Almanya'da gerçekleştirilen ITB Berlin Turizm Fuarı'nda SunExpress standını ziyaret etmiş ve burada SunExpress CEO'su Jens Bischof'la görüşmüştü. Çavuşoğlu, Bischof'a "Neden Alanya Gazipaşa-Alanya Havalimanı'ndan çekildiniz? Oysa uçuşlar iyi gidiyordu ve Alanya'nın SunExpress'e ihtiyacı vardı" demiş ve uçuşların yeniden başlatılmasını istemişti. Ve SunExpress, Çavuşoğlu'nun girişimlerinin ardından yeniden Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na uçmaya karar verdi. Uçuş periyodu henüz belli olmayan SunExpress'in yüksek ihtimalle önümüzdeki haziran sonu, en geç temmuz başında seferlere başlaması bekleniyor. SunExpress, ilk etapta Almanya'nın Frankfurt ve Köln şehirlerinden direkt Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na uçacak. Halen Almanya'dan uçuşlarını sürdüren Germania'nın ardından bu ülke ile Gazipaşa-Alanya Havalimanı birbirine bağlayacak ikinci havayolu şirketi olacak olan SunExpress, seferleriyle hem Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na, hem de Alanya turizmine büyük katkılar sağlayacak. 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2017, 19:31
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107