banner84

Turizmde Alanya'ya umut

Rusya Türkiye'ye uçuşların başlaması yönünde Türkiye' ye gelecek turist sayısını bildirdi.

Turizmde Alanya'ya umut

Rusya'nın önde gelen  Kommersant gazetesi, uçuşların başlamasıyla yıl sonuna kadar Rusya'dan Türkiye'ye 4 milyon ziyaretçi gelebileceğini yazdı.

Tur Aramalarının Çoğu Türkiye'yi içeriyor

Önde gelen tur satış sitelerinden OnlineTur.ru'da yapılan aramaların yüzde 42,2'si Türkiye turlarıyla ilgili olduğunu yazan gazete, buna karşın ülke içi tur arayanların sayısının yarı yarıya azaldığını kaydetti.

TürkRus'ta yer alan here göre gazetenin görüşüne başvurduğu tur operatörleri Rusya ile Türkiye arasında uçuşların yeniden başlayacağı yönündeki haberlerden sonra ülke içi tur satışının bir anda yüzde 10 gerilediğini söyledi.

Şu anda Rusya'da Türkiye istikametinde paket tur satışı yapılmıyor. Operatörler 15 Temmuzdaki haberlerden sonra sistemlerine bazı teklifler yerleştirmiş, ancak ertesi gün bu teklifleri satıştan kaldırmıştı.

Kommersant, paket tur satışı olmamasına rağmen Rus turistlerin Belarus üzerinden Türkiye, Arnavutluk ve Mısır gibi ülkelere tatil yapmaya gittiğine dikkat çekti.

Uçuş rezervasyon servisi Aviasales 1-16 Temmuz arası Minsk-İstanbul uçuşu aramalarının geçen yıla kıyasla 2,5 kat arttığını bildiriyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 12:10
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107