banner84

Turizmde iddialı 10 milyon hedefi

Antalya’da Rusların Mayıs Bayramı ile yüzler güldü, moraller yükseldi ve hedef büyüdü. Vali Karaloğlu, “10 milyonu aşarız” diye iddiaya girdiğini söyledi

Turizmde iddialı 10 milyon hedefi
Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası turist sayısında 4.5 milyonluk şok düşüş yaşayan Antalya'da yaralar sarılıyor. Rusların Mayıs bayramı nedeniyle Antalya'ya akın etmesi ile moraller düzeldi, yüzler gülüyor. Bu yılki turist sayısıyla ilgili beklenti de yükseldi. Nisan ayında, aylık bazda yüzde 40'a varan artış yaşanırken, yaz sezonu için erken rezervasyonlar da yüz güldürüyor. Rusya'da erken rezervasyon sayısının 1 milyonu geçtiği öğrenildi. Rusya'da hedef 2.8 milyon turist sayısına ulaşılan 2015 rakamlarını aşmak. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise turist sayısı tahminleri konusunda iddialı konuştu: "Mayıs ayına da artışla başladık. 3 günde 81 bin kişi geldi. Mayıs ayını da yüzde 40 artışla kapatırız. Benim şahsi fikrim 10 milyon turist sayısını geçeriz. Önemli olan güvenlik problemi yaşamadan sezona girebilmek."
TAKIM YADA FIRÇA
Vali Karaloğlu, bu iddiasını bir adım ileriye taşıyarak ICF Airports Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Döngel'le turist sayısının 10 milyonu aşacağına ilişkin iddiaya girdiğini anlattı. Karaloğlu, "Takım elbisesine iddiaya girdik. Onun beklentisi de aslında 9 milyon 200. Çok kötü bir beklenti değil ama bence turist sayısı onu aşacak. 10 milyonu geçerse ben takım elbise alıyorum. Eğer geçemezsek ben onlara fırça atıyorum. İddia bu" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2017, 18:33
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107