banner84

Turizmdeki kriz onları teğet geçmiş

Alanya'da geçen yıl açılan alkolsüz konseptinde hizmet veren 5 yıldızlı Wome Deluxe'ü hayata geçiren Ortadoğu Grup'un İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür, Antalya turizmini derinden etkileyen şartların sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen 'alternatif otelleri' etkilemediğini kaydetti.

Turizmdeki kriz onları teğet geçmiş
Rusya ve Almanya'dan gelen turist sayısındaki rekor düşüşler nedeniyle Antalya'da bu yıl turizm ağır darbe yedi. Peki, genelde Alanya'da yer alan ve alkolsüz hizmet veren otel işletmeleri bu süreçten nasıl etkilendi? Bölgede Kasım 2015'ten bu yana hizmet vermeye başlayan Wome Deluxe'ü hayata geçiren Ortadoğu Grup'un İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gür, alternatif turizmde çok büyük bir potansiyel olduğuna işaret ederek, "Bu alandaki talepler her geçen gün artıyor. Fakat bu alandaki 5 yıldızlı tesis sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor, dolayısıyla da talebi karşılamaya yetmiyor. Talebi ve ihtiyacı isabetle saptadığımız için bu alandaki en büyük otelini inşa ettik. Dolayısıyla Antalya'da turizmi etkileyen sebepler Wome Deluxe'ü etkilemedi" dedi. 
'BİZDE SIKINTI YOK'
2015 yılının Kasım ayında ilk misafirlerini ağırlamaya başladıklarını dile getiren Mehmet Gür, "Nisan ve Mayıs ayları güzel geçti diyebiliriz. Otelimiz bu aylarda yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Ramazan ayının ilk iki haftası biraz düşük olsa da üçüncü haftasından itibaren yüzde 50'yi aştık. Şu anda ise yüzde seksene yakın bir doluluk var ve Eylül ayında daha şimdiden yüzde yüz doluluk oranını yakaladık" şeklinde konuştu. 
İHTİYAÇ VAR
Sektörün bu konseptte doyum noktasına ulaşmadığına işaret eden Gür, alternatif otelcilikte rekabet düzeyine ulaşabilmesi için daha çok yatırım yapılması gerektiğinin altını çizdi. Kendilerini bir aile oteli olarak konumlandırdıklarını dile getiren Gür, şunları söyledi: "Bu bizim en önemli farkımız... Bu bağlamda da 1800 yatak kapasitesimizle tabiat parkı içinde en büyük aile oteli olmamız. Diğer otellerin hiç birinde olmayan sadece hanımlara özel olarak ayırdığımız 10 bin metrekarelik alanımız bizi ayrıştıran bir başka özellik. Hanımlara özel ayrılan bu 10 bin metrekarelik alanda plaj, iskele, havuz, güneşlenme terasları ve aquaparklar bulunuyor. Bir diğer farkımız ise benzer konseptteki otellerde olmayan karma alanlarımız var. İsteyen misafirlerimiz karma olarak kullanılabilecekleri havuz ve plajlarımızdan faydalanabiliyorlar. 7 bin metrekarelik spa ve güzellik merkezi ise erkek ve hanımlara ayrı ayrı hizmet veriyor. Yine tesisimizi diğerlerinden ayrıştıran bir başka özelliğimiz odalarımızın çok büyük ve rahat olması. Tesisimizde büyüklükleri 35 metrekare ile 123 metrekare arasında değişen 5 farklı oda tipimiz yer alıyor." Wome Deluxe, Avsallar'a 3 dakika, Alanya'ya 25 dakika ve Gazipaşa Havaalanı'na 45 dakikalık uzaklıkta bulunuyor. 
HER 4 MİSAFİRDEN BİRİ GURBETÇİ 
İran ve Irak pazarları başta olmak üzere Ortadoğu'ya yönelik tanıtım ve satış çalışmalarının sürdüğüne işaret eden Mehmet Gür, "2016 yılı içerisinde yapılan birçok fuar, organizasyon ve tanıtım etkinliklerine katıldık. Bu etkinliklerin çoğundan güzel geri dönüşler aldık ve gruplar ağırladık. Misafirlerimiz arasında gurbetçi vatandaşlarımız ciddi bir orana sahip. Şu ana kadar ağırladığımız misafirlerimizin yüzde 25'ini Avrupa'da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız oluşturuyor" dedi. Gür, otellerinin 365 gün hizmet verecek şekilde tasarladıklarını hatırlattı ve bu bağlamda kongreler için alternatif bir mekân olduklarını kaydetti. 


Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2016, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107