banner84

Turizme bayram dopingi

Ramazan Bayramı tatili öncesi Alanyalı turizmciler iç pazarda yaşanan hareketliliği değerlendirdi. Bayram rezervasyonları turizmcinin ve turizm sektöründen etkilenen herkesin yüzünü güldürecek

Turizme bayram dopingi

Engin ANAK
Ramazan bayramına sayılı günler kala turizm kenti Alanya'da  rezervasyonlar da yoğunluk başladı. Alanyalı turizmciler sektörde yaşanan dalgalanmaları Alanya Postası'na değerlendirdi. 
‘BUGÜN BİRAZ KIPIRDAMIŞ OLSA DA BEKLENEN DÜZENDE DEĞİL’
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, bayramda uzun bir tatil döneminin yaşandığını belirtti. Sili, “Kaynak pazarlar ve taleplerle birlikte bayram dönemini yoğun geçireceğiz. Tabi genel olarak baktığımızda Antalya bölgesinde ciddi bir doluluk söz konusu bayram döneminde ama akabinde rezervasyonların yavaşlaması söz konusu olacak. Bugün biraz kıpırdamış olsa da beklenen düzende değil ama tüm bunlara rağmen Haziran ayı bayram da  dahil olmak üzere gayet olumlu geçecek ” dedi. 
 ‘RAKAMLAR KORKUNÇ DERECEDE ARTTI AMA BİZİM PAZARLADIĞIMIZ PAKET FİYATLARI DÜŞTÜ’
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Güneş, bayram rezervasyonlarının iyi olduğunu ama sonrası için net konuşamadıklarını ifade etti. Güneş, “Şimdi bayramda rezervasyon akışları iyi ama sezonda iç pazar rezervasyonları geçtiğimiz yıllardaki kadar yoğun değil. Bu tabi maliyetlerin artmasıyla doğal olarak rakamlar da arttı. İç Pazar da hemen tepki verdi zaten. Tatile gidebilenler zaten gidiyor, aynı rezervasyonları yapabiliyorlar. Ama düşük bütçeli vatandaşlar 2016'da 2017'de aldığı tatili 2019'da doğal olarak aynı rakamlara alamıyor. Bu da ister istemez rezervasyon az şeklinde tepki vermiş olabilir. Her platformda söylüyoruz rakamlar çok korkunç derecede arttı ama bizim pazarladığımız paket fiyatları düştü” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107