banner129

Turizme bayram geldi

Turizmin başkenti Alanya’da turizmcileri bayram heyecanı sardı. İç turizmden umutlu olan turizmciler rezervasyonların yapıldığını söyledi.

Turizme bayram geldi

Koronavirüs en çok etkilediği sektörlerden olan turizm sektörü en kötü dönemini yaşıyor. Bu kapsam da kurban bayramıyla birlikte iç turizmde hareketlilik yaşanmaya başladı.
DOLULUK ÜST SEVİYE ÇIKIYOR
Türkiye Turizm Geliştirme Ajansı (TTGA) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili yaptığı açıklamasında, “Temmuz başı itibariyle açan tesislerimiz iç pazar ağırlıklı çalışıyorlar. Bayram döneminde de iç pazar misafirlerimiz yoğun olacaklar. Bayramın 2. Günü itibariyle de doluluklar üst seviyelere çıkıyor. Çünkü bu bir alışkanlıktır insanlar kurbanın 1. Günü evlerinde olmayı tercih ediyorlar, vecibelerini yerine getiriyorlar ve 2. gün itibariylede iç pazar yoğunluğumuz biraz öncede söylediğim gibi artıyor. 
OLUMLU HAVA
Akabinde de 10 Ağustos itibariyle Rusya pazarıda devreye girecek. Beklentimiz o ki Almanya ve bağlı ülkelerde de yani Avrupa’nın genelinde olumlu bir hava söz konusu. Polonya’da ayın 5 ve 7’si gibi operasyonlarını başlatıyor. Bundan sonra sezonun geri kalan kısmında açık olan tesislerimiz belirli bir dolulukta devam edecek ama en önemli pazarımız bizim her zaman olduğu gibi iç pazarımız. Kurban bayramı dolayısıyla da okullar açılana kadar iç pazarda bir hareketlilik olacak” diye konuştu.
OTELCİLER MEMNUN
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Yurtdışı pazarlarının birçoğu kapalıyken, iç pazarın bayramda bu kadar hareketli olması, biz otelciler için sevindirici bir olaydır” ifadelerini kullandı. Dahaoğlu, “Açık olan oteller için geçerli olmak üzere son birkaç günde bayram tatiline insanların ilgisi var. Bununla ilgili olarak telefonla arayıp rezervasyon yaptırıyorlar. Bölgemizde ki ilgi alaka biz otelcileri memnun ediyor” dedi. -Alkın BİRİCİK

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107