banner129

Turizmin kalbi online atacak

Dünya turizminin kalbinin attığı Berlin Turizm Fuarı (ITB) bu yıl ilklerle gerçekleştirilecek. Online gerçekleşecek fuarda Alanya da yerini alacak

Turizmin kalbi online atacak


Dünya turizminin kalbinin attığı Berlin Turizm Fuarı (ITB), geçen yıl korona salgını yüzünden gerçekleşemedi. Berlin eyalet hükümeti, fuarın düzenlenmesine birkaç gün kala salgını gerekçe göstererek ITB 2020’yi iptal etti. Bu yıl ise fuar online olacak. Fuar, tarihinde ilk kez çevrimiçi gerçekleşecek. Turizmcilerin internet üzerinden ulaşacağı ITB 2021, 9-12 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.
İNTERNET ÜZERİNDEN TAKİP
Önceki yıllarda kapılarını 3 günü sektör çalışanlarına, 2 günü de halka olmak üzere 5 gün boyunca açık tutan fuar, bu yıl sadece sektör çalışanlarının erişimine açık olacak. Profesyonel turizmciler için fuar gün sayısı böylece 4’e çıkarıldı. Sektör çalışanları 4 gün boyunca dünyanın dört bir yanında düzenlenen panelleri, etkinlikleri, toplantıları, tanıtımları ve bilgilendirme faaliyetlerini internet üzerinden takip edecek. Ülkeler de tanıtımlarını bizzat Berlin’e gelip yapmak yerine, fuar yönetiminin sunduğu internet platformu üzerinden yapabilecek. Her yıl önemli katılımcılar arasında bulunan ve Türk turizminin tanıtımı için 3 bin metrekarelik bir alanda yüzün üzerinde stant açan Türkiye’nin, bu yıl çevrim içi olarak düzenlenecek fuara da katılması bekleniyor. Turizm Bakanlığı’nda, Türk turizminin tanıtımı için ITB platformundan etkin bir şekilde nasıl yararlanılacağına ilişkin çalışmalar sürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 12:47
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107