banner84

Türk Otelleri İngiliz basınının hedefinde

İngiliz The Sun ve Daily Mail gazeteleri, Marmaris'te bulunan bir otelin animatörlerinin IŞİD militanı gibi giyinerek turistleri korkuttuğunu iddia etti.

Türk Otelleri İngiliz basınının hedefinde
İngiliz The Sun ve Daily Mail gazeteleri, Marmaris'te bulunan bir otelin animatörlerinin IŞİD militanı gibi giyinerek turistleri korkuttuğunu iddia etti. Haberlere göre olay şöyle gelişti:

Siyah çarşaf giymiş bir otel animatörü Arapça konuşarak 6 yaşındaki bir turist kıza yaklaştı ve üzerinde silah varmış gibi davrandı. Turistler çığlıklar atarak kaçışırken animatör 3 yıldızlı otelin restoranına geçerek gösterisine devam etti. İki büyük İngiliz gazetesinin haberinde de ağustos ayında meydana gelen benzer bir olay hatırlatıldı ve Tunus'ta yaz başında meydana gelen IŞİD saldırısı ile benzerlik kuruldu. Olayın gerçekleştiği Club Hotel Pineta'da kalan İngiliz turist Jade Daines, konuya dair şunları söyledi: ''Ne olduğunu anlayamadık ve çok korktuk. Resepsiyona gidip şikayet etmek istediğimizde ise çalışanlar bize güldü.''Jade Daines'in seyahat acentesine dava açmaya hazırlandığı belirtildi. Konuya dair değerlendirmelerde bulunan seyahat alanında uzmanlaşmış hukuk şirketi  Your Holiday Claims'in yöneticisi Anne Thomson ise, ''Konukların böyle bir muameleye maruz bırakılması kabul edilemez'' şeklinde konuştu. İngiliz basını otelde olanlarla ilgili kendilerine bir açıklamada bulunmadığını da dile getirdi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107