banner129

Türkiye, Rusya'nın büyümesinde lokomotif

Rusya Tur Operatörleri Birliği'un (ATOR) yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin Rusya'da iç pazar dahil sektörün her alanındaki büyüme ve gelişmesinde lokomotif rol oynadığı belirtiliyor

Türkiye, Rusya'nın büyümesinde lokomotif

Rusya  Türkiye için turizmde ençok ziyaretçi alınan ve en hızlı büyüyen pazar olurken, Türkiye de Rusya’da turizmin lokomotifi oldu. Kısa adı ATOR olan Rusya Tur Operatörleri Birliği Genel Müdürü Maya Lomidze, sektör ile ilgili gelişmeleri değerlendirmek amacıyla MIA Russia Today basın merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin sayısal büyüklük yanında işlevsel olarak da önemli olduğunu söyledi.

TÜRKİYE LOKOMOTİF

Lomidze, 2019’da tatil amaçlı yurtdışına çıkışların yüzde 7 arttığını belirterek, gidenlerin ülkelere göre dağılımında Türkiye’nin açık ara farkla ilk sırada olduğunu  Türkiye'ye gidenlerin 2018'e göre yüzde  15 artışla 6.7 milyona ulaştığını söyledi. Rusya’dan gidenlerin sayısal büyüklüğü ve artış oranındaki yükselişin seyahat pazarının büyüyüp gelişmesinde olduğu gibi iç pazara da olumlu etki yaptığını söyleyen Lomidze, bu özelliği ile Türkiye’nin Rusya seyahat pazarının gelişmesinde lokomotif işlevi gördüğünü belirtti.

İSTANBUL'A CHARTER

Lomidze, Rusya’dan Antalya’ya kış döneminde de uçuşların devam ettiğini, bu arada ilk kez Rusya’dan İstanbul’a charter seferler konduğuna dikkat çekti.

RUSYA İÇ TURİZM PAZARI

Rusya’da iç pazarın hızla büyüdüğünü söyleyen Lomidze, bu yıl iç turizme katılanların sayısının 16 milyona ulaştığını, üç yıl önce bu sayının hayal bile   edilemeyeceğini, Soçi ve Krasnaya’nın yakaladığı büyüme hızının 2020’de de devam edeceğini söyledi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107