banner84

Yangınlar rezervasyonları etkilemedi

Türkiye’deki yangınlar Alman turisti olumsuz etkilemedi. Almanya’nın önde gelen turizm şirketleri TUI, DER ve FTI, yangın nedeniyle rezervasyonların iptal edilmediğini açıkladı.

Yangınlar rezervasyonları etkilemedi

Almanya'nın önde gelen turizm şirketleri TUI, DER ve FTI, Türkiye'deki yangınlar nedeniyle rezervasyonların iptal edilmediğini açıkladı. TUI Türkiye'de hizmet verdiği otellerin yangından doğrudan etkilenmediğini bildirdi. Turizm bölgelerinde yangınların neden olduğu dumanların etkili olduğunu ifade eden TUI sözcüsü, gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve yetkililerle sürekli temas halinde olduklarını ifade etti. Almanya'nın ikinci büyük turizm şirketi DER de, yangınlar nedeniyle Bodrum bölgesinde ağustos ayı başında tatil yapmayı planlayanlar için ücretsiz olarak rezervasyon değişikliği veya iptal imkânı sunduklarını, ancak, müşterilerinden bu yönde bir talep gelmediğini kaydetti. Türkiye'nin diğer turizm bölgeleri için ise herhangi bir engel bulunmadığını belirten DER, "Durumu titizlikle takip ediyoruz" açıklamasını yaptı.

BÖLGEDE TEHLİKE GEÇTİ
Türkiye'ye her şey dahil paket turlar satan FTI ise Ege Bölgesi hariç, turizm bölgelerinin yangınlardan etkilenmediğini belirtti. Marmaris'teki yangınlar nedeniyle Turunç'ta otellerin alınan önlemler kapsamında geçici olarak tahliye edildiğini bildiren FTI, bölgede tehlikenin geçtiğini ifade etti. Şirket, "Bazı misafirler son birkaç günde evlerine geri döndü. Ancak bunun dışında şu aşamada ciddi bir iptal talebi ile karşılaşmıyoruz" açıklamasında bulundu. Alman Dışişleri Bakanlığı da, Türkiye'ye yönelik seyahat tavsiyeleri bölümünü güncelleyerek, "Seyahat öncesinde tur operatöründen kalacağınız yerin bu durumdan etkilenip etkilenmediğini öğrenin" açıklamasını yaptı. Bakanlık, otel personelinin ve yerel yetkililerin talimatlarına uyulması tavsiye edildi. -Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169