banner84

Yangınlar Rusları etkilemedi

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) turizm bölgelerinde devam eden yangınların Rus turistlerin gelişini nasıl etkilediği ile ilgili açıklama yaptı.

Yangınlar Rusları etkilemedi

ATOR Başkan Yardımcısı Dmitri Gorin tarafından yapılan açıklamada, "Orman yangınlarıyla ilgili son durum Rus turistlerin Türkiye'deki tatil talebini etkilemedi. Ruslar Antalya sahillerine tur paketi satın almaya devam ediyor, alıyorlar. Ayrıca tur fiyatları aynı kaldı.” denildi.

'DEĞİŞEN BİRŞEY YOK'
TürkRus’un Veçernyaya Moskova gazetesinden aktardığı habere göre Gorin, “Yangınlarla bağlantılı olarak Ruslar turlarını iptal etmek için tur operatörlerine başvurmuyor. Ayrıca yeni tur satışları da yangınların çıkmasından önceki seviyede kalmaya devam ediyor. Şu anda değişen tek şey, belirli otellerde misafirlerin geçici olarak başka otellerde sevk edilmesi. Durumu turistlerle birlikte çok dikkatli bir şekilde izliyoruz. Turistlerin güncel bilgileri görebilmesi için otellerin bize gönderdiği videoları online olarak turistlere gösteriyoruz'' dedi.

547 BİN RUS TÜRKİYE'DE TATİL YAPTI
Rus yetkili, ağustos ayının "en yüksek sezon” olduğunu, sadece temmuz ayında Türk sahillerinde 547 bin Rus vatandaşının tatil yaptığını, ağustos ayında bu sayının daha da artmasını beklediklerini vurguladı. Rusya'nın 40'tan fazla şehrinden sadece Antalya'ya her gün 105 ila 120 uçak seferi yapılıyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169