banner84

'Yatak arzı durmalı talep bulamıyoruz'

Alanya'nın Ruslar için en ucuz destinasyonlar arasında çıkmasını değrlendiren ALTİD Başkanı Sili, mevcut tablonun çok kötü göründüğünü sanmıyorum" derken, BYK Başkanı Çavuşoğlu, "Yatak arzını durdurmak gerekiyo, talep bulmakta zorlanıyoruz" dedi

'Yatak arzı durmalı talep bulamıyoruz'

 Anketi değerlendiren Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, "İlk bakışta kötü gibi görünse de incelendiğinde kişi başına harcamalarda diğerlerine göre 5-6 Avroluk bir fark var. Ben mevcut tablonun çok kötü göründüğünü sanmıyorum” derken, TÜRSAB Alanya BYK Başkanı Suat Çavuşoğlu bunun, yatak arzının talepten daha hızlı artması nedeniyle rekabetin fiyat indirimleri temelinde yaşandığının sonucu olduğunu söyledi.

ALTİD Başkanı Sili, "Ben mevcut tablonun çok kötü göründüğünü sanmıyorum. Keşke bunlar da olmasa ama yine de ahlayıp vahlayacak bir durum yok. Alanya tüm dünya için önemli bir şehir"dedi.
TÜRSAB Alanya BYK Başkanı Çavuşoğlu ise Alanya’nın 180 bin yatak kapasitesi olan bir şehir haline geldiğini belirterek,. “Bazı sezonlarda yalnız Rus pazarına değil, Avrupa pazarına da çok ucuz fiyatlarla çıkmak zorunda kalıyoruz. Bu arzı durdurmak gerekiyor. Talep bulmakta zorlanıyoruz” dedi.
O ANKETTEN ÇIKAN SONUÇ
Konu Rusya’da yayın yapan  travel.ru, adlı bir sitede yapılan anket sonuçlarının basında yer alması ile gündeme gelmişti. O ankette. denize yakın tek gecelik konforlu konaklama, bir kafetaryada öğle yemeği ve toplu taşımanın içinde olduğu bir harcama planıyla ucuz tatil mekânları sıralanıyordu.  O sıralamada Karadağ’ın Petrovac kenti, günde 42 Avroluk  harcamanın yeterli olacağı belirtilerek buna göre Ruslar için en ucuz yerin Karadağ’ın Petrovac kenti olduğu belirtiliyordu.  O listeye göre Bulgaristan’ın Sozopol kenti 46 Avro,. Letonya’nın Liepaja kenti  47  Avro ile 3’üncü sırada yer alırken Türkiye’den de Alanya günlük 52 Avro ile 4. sırada yer alıyordu.
Listede Alanya’yı 58 avro ile Portekiz’de Madeira, 59 Avro ile İtalya’da Rimini, 60 euro ile Yunanistan’da Girit, 61 euro ile İspanya’da Torremolinos ve 66 euro ile Güney Kıbrıs’ta Limasol izliyor.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157