banner84

Yeni açılımlara devam dedi

HK mesleğinin gelişmesine ve büyümesine büyük katkı sağlayan Hakan Halit Yeni 7 ay önce başlatmış olduğu dernekleşme çalışmalarına devam ediyor.

Yeni açılımlara devam dedi
 TÜRKİYENİN NERESİNDE OLURSA OLSUN MESLEĞİMİZLE İLGİLİ YAPILAN HER ÇALIŞMANIN, ATILAN HER ADIMIN YANINDAYIZ. YETERKİ MESLEĞİMİZE KATKI SAĞLASIN, ATILAN ADIMLAR DOĞRU YÖNDE OLSUN. BÜYÜME ADINA YAPILAN HER ÇALIŞMANIN İÇERİSİNDE YER ALIP DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİM.

2006 ‘da Alanya Housekeeperlar derneğini kuran, kuruluşundan itibaren 9 yıl aralıksız olarak yönetim kurulu başkanlığını yürüten, başkanlığı süresince HK mesleği ve turizm adına yaptığı çalışmalarla, turizm camiasının büyük takdirini toplayan Hakan Halit Yeni, 2014 yılında yönetim kurulu başkanlığını bırakmış; görevi devrettiği yönetim ve genel kurul üyelerinin  teklifiyle, onursal başkan ve baş danışmanlığa getirilmişti. Yeni, başkanlığı bırakma gerekçesi olarak HK camiasının önünün tıkanmasını, sürekli  şube açmanın yanlış olduğunu, klişeleşmiş görüşlerin değişmesi ve housekeepıng camiasının önünün mutlaka açılması gerektiğini söyleyerek, farklı şehirlerde, farklı isimlerle yeni housekeepıng derneklerinin açılması ve federasyonlaşma yolunda çalışmalar yapıp, ülke genelinde açılım başlatacağını belirtmişti.

 

 

 Farklı isimlerle HK Derneklerinin çoğalmasını çok önemsiyorum.

“Açılımımızın ilk adımlarını Marmaris Kat Hizmetleri Eğitim Derneği (MAHED)’in açılışıyla başlatmıştık” diyen Hakan Halit Yeni yaptığı açıklamasında şunları ifade etti: "Ülkemizin birçok şehrinde farklı isimlerle HK dernekleri açmaya devam ediyoruz. İlk durağımız Marmaris olmuştu. Cesaret ve kararlılıklarından dolayı, Sayın Pınar Kalkan Çamlar’ı ve kendisini yalnız bırakmayan oradaki meslektaşlarımı tüm içtenliğimle kutluyorum. Özellikle ifade etmek isterim ki; HK camiası olarak mutlak suretle birbirimize sahip çıkıp, destek vermeliyiz. Bireysel hareketler hiçbir zaman kaile alınmaz. Aksine ülkemizde toplumsal hareketler dikkate alınır. Bu düşünceyle hareket edip, mesleğimizin adını ve çıtasını en üst seviyeye çıkarmak için tüm gücümüzle çalışmalıyız. Ülkemizin dört bir yanında birbirimize destek olarak, gücümüze güç katarak federasyonlaşma yolunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Farklı şehirlerde farklı isimlerle HK derneklerimizin açılmasını çok önemsiyorum. Turizmin yarınları için, meslektaşlarımız için, mesleğimizin yarınları için hedeflerimiz var. Emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Hepimiz biliyoruz ki konaklama sektöründe maddi manevi tüm yönleriyle en geride kalan bölüm housekeepingtir. Yapacağımız çalışmalarla ve atılacak doğru adımlarla bu sıkıntıdan bir şekilde kurtulup, mesleğimize olan olumsuz bakış açılarının değişmesini sağlamak zorundayız. Hedeflerimize sağlıklı bir şekilde ulaşabilmemiz için, çoğalmak ve büyümek zorundayız.

SIRADA FETHİYE VE AFYON VAR

Yaz yoğunluğumuzun bitmesiyle birlikte ölü sezonda çalışmalarımızı hızlandırdık. Sırasıyla Aralık 2014’te Alanya ve Marmaris Hk dernekleri olarak Fethiye’de buluşuyoruz. Daha sonra 2015’in ilk aylarında Afyon Housekeepıng derneğimizin startını vereceğiz inşallah. Ayrıca uluslar arası Alanya 3. Housekeepıng olimpiyatlarını, her yıl olduğu gibi yurt dışından ve yurt içinden tüm camiamızın katılımıyla 22 ve 23 Ocak 2015’de Antalya Anfaş Fuarında gerçekleştirmeye hazırlanıyoruz. Executive Hk dergisi, genel yayın yönetmenim, değerli dostum Alpay Erus’sa, Hk camiasına vermiş olduğu destek ve katkılarından dolayı ayrıca teşekkür eder, mesleğimiz adına, doğru ve iyi niyetlerle yapılan her türlü çalışmayı desteklemeye ve bu yönde çalışmaya devam edeceğimin altını özellikle çiziyorum’’dedi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134