banner165

Yüksek bütçeli oteller tercih ediliyor

Türkiye’deki otellerde yaşanan fiyat artışına rağmen Rusların tatil için en çok tercih ettiği ülke Türkiye olurken yüksek bütçeli otellere olan talepleri de arttı.

Yüksek bütçeli oteller tercih ediliyor

Türkiye’de otel konaklama fiyatlarında son bir yılda yaşanan yüzde 50 artışa rağmen, Avrupa destinasyonlarının kapanmasıyla Rus turistlerin tercihlerinde yüksek bütçeli otellerin oranı arttı. Kommersant’ın haberine göre, Rus turistlerin Türkiye’de rezervasyon yaptırdıkları oteller içinde 5 yıldızlı olanların oranı geçen yıla kıyasla yüzde 56’dan yüzde 74’e yükselirken dört yıldızlı otellerin oranı yüzde 29’dan yüzde 19’a, üç yıldızlı otellerin oranı yüzde 12’den yüzde 6’ya geriledi.
YAZ TATİLİNDE TERCİH TÜRKİYE
Travelata.ru’nun verilerine göre Rusya vatandaşlarının yaz tatili için en fazla rezervasyon yaptırdıkları ülke yüzde 52 ile Türkiye olurken tercih ettikleri yerlerin başında yüzde 30 ile Kemer geliyor. Geçtiğimiz sene birinci sırada Alanya, ikinci sırada Side üçüncü sırada ise yüzde 10 ile Kemer alıyordu. Öte yandan Rusların en çok tercih ettiği ülkeler arasında Türkiye’yi, yüzde 32 ile Rusya, yüzde 6 ile Abhazya, yüzde 5 ile Mısır ve yüzde 3 ile Birleşik Arap Emirlikleri takip ediyor.
TÜRKİYE PAYLAŞIMI ARTTI
TürkRus’ta yer alan habere göre, geçen yıllarda sosyal medyada popüler Avrupa destinasyonlarından paylaşımlar yapan şov ve sanat dünyasının gözde yıldızları son dönemde daha çok Türkiye paylaşımı yapmaya başladı.  Özellikle Antalya çevresinde pahalı villa bulmanın imkansız hale geldiği, Rus basınına yansıyan haberler arasında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169