banner84

Yüzde 78'i tatile çıkacak

Almanların yüzde 78'inin 2022'nin yaz döneminde tatile çıkmayı planladığı belirlendi.

Yüzde 78'i tatile çıkacak

Fransız araştırma şirketi Opinionway'in seyahat sigorta şirketi Allianz Partners için yaptığı "Uluslararası Tatil Güven Endeksi" araştırmasına göre, her 5 Almandan 4'ü (yüzde 78) bu yıl yaz tatiline çıkmayı planlıyor. Araştırmaya göre, Alman tatilcilerin hane başına tatil bütçesi ise 1600 euro.
EKONOMİ, JEOPOLİTİKA VE PANDEMİ ENDİŞELERİ
Almanya'da daha yüksek olan seyahat etme arzusunun ekonomik, jeopolitik ve pandemi endişeleri tarafından bastırıldığına dikkat çekilen araştırmada, "Yaz tatili benim için önemli" diyenlerin oranı 26 puan artarak yüzde 74'e ulaştı.
YÜZDE 69 TATİLİNİN PLANLADIĞI GİBİ GİDECEĞİNE İNANIYOR
Araştırmaya katılan Almanların yüzde 69'u, tatilinin planladığı gibi gideceğini belirtti. Bu ora geçen yılın yüzde 17 üzerinde. Öte yandan, 1.000 kişi ile yapılan araştırmaya katılanların yüzde 22'si bu yaz tatil yapma planının olmadığını beyan etti.
YÜKSELEN ENFLASYON TATİLLERİ ETKİLİYOR
Bu yıl Almanya'da tatilleri etkileyen önemli faktörlerden biri de ülkede hızla yükselen enflasyon. Katılımcıların yüzde 21'i, yaşam maliyetlerindeki artış nedeniyle bu yıl tatile çıkamayacağını ifade ediyor.
YÜZDE 57’Sİ ALMANYA İÇİNİ, YÜZDE 40’I YURT DIŞINI TERCİHE DECEK
Araştırmaya göre bu yıl tatile çıkmayı planlayan Almanların yüzde 47'si kendi ülkesini tercih edecek. Bunun temel nedeni ise, yine yaşam maliyetlerindeki artış. Katılımcıların yüzde 40'ı ise tatilini yurt dışında (ağırlıklı olarak Avrupa) geçirmek istediğini belirtiyor: Bu oran, geçtiğimiz kış döneminde yapılan araştırmadaki orandan 18 puan daha yüksek. -Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169