banner84

Zengin turist için Kuveyt hamlesi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), sektörün aktörleri, ilgili kurum ve kuruluşlarla Körfez ülkelerinden zengin nitelikli turist çekme çalışmaları kapsamında yüksek cirolara sahip Kuveytli seyahat acentesi yetkililerini Antalya’ya getirdi

Zengin turist için Kuveyt hamlesi

 Körfez ülkelerinden Antalya’ya zengin ve nitelikli turist çekmenin önündeki en büyük engellerden biri olarak belirlenen aktarmalı uçuş sorunu sektörün aktörleriyle işbirliği içinde çözen BAKA, 29 Temmuz’da başlayacak Körfez’den Antalya’ya direkt uçuşlar öncesinde çalışmalarını sürdürüyor. Sürekli sektörün aktörleriyle hareket eden BAKA, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Air Arabia’nın desteği, Mardan Palace ile Eftalia Aqua Otel’in sponsorluğu MATSO ve ALTİD’in de katkılarıyla Kuveyt’ten yüksek cirolara sahip 9 seyahat acentesi yetkilisi ile 1 basın mensubunu Antalya’ya getirdi. 

Kuveytli turizm profesyonellerinden oluşan heyeti kabul eden Kültür ve Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Antalya ve bölgenin turizm potansiyeli ile destinasyonları hakkında bilgi vererek, “Karşılıklı gelip giden turist ve ziyaretçi sayının artacağından eminiz. Daha çok Kuveytli dostumuzu ekoturizm, kurvaziyer, sağlık ve kültür turizmi başta olmak üzere diğer turizm aktiviteleri için bekliyoruz. Geçen yıl 12 milyon yabancı konuk ağırladık. Dünyanı dört bir tarafından ağırlıklı olarak Avrupa ve kuzey ülkelerinden ziyaretçi alıyoruz. 642 km kıyımız var. Neredeyse tamamı kullanılıyor ve aşağı yukarı 600 bin yatak kapasitemiz var. 12 ay turizm yapabilecek turizm çeşitliliğine ve iklime sahibiz. Şunu bilmenizi arzu ediyorum. Turizm profesyonelleri olarak biz Antalya’nın nesini pazarlayayım sorularınızın boşta kalmayacak şekilde herşey var” dedi. Kuveytli heyet üyeleri de, direkt Antalya’ya uçuşların başlamasıyla Körfez’den gelen turist sayısında önemli artış olacağını söyledi. 
DİREKT UÇUŞLAR BAŞLIYOR
Ramazan Bayramı’nın ikinci günü 29 Temmuz’da Sharjah–Antalya karşılıklı direkt uçak seferlerine başlayacak Air Arabia’nın tarifeli direkt Antalya uçuşları Dubai’ye 25 km uzaklıktaki Sharjah Havalimanı’ndan karşılıklı gerçekleştirilecek ve uçuşlar ilk etapta 160 kişilik uçaklarla haftada 3 gün yapılacak. Uçuşlar, Air Arabia’nın Körfez’deki geniş uçuş ağı sayesinde bağlantılı uçuşlarla çevre ülkelerden de yolcuları Antalya’ya getirecek. 
Arap pazarı ile yakın çalışmalarda bulunan Antalyalı seyahat acentesi yetkilileri ile ikili görüşmeler de yapacak Kuveyt heyeti, 3 günlük tanıtım turu boyunca Düden ve Manavgat şelaleleri, Tahtalı zirvesi, Kemer, Kaleiçi, Side ile Alanya’yı gezecek, Antalya’nın Belek, Kundu ve Kemer’deki Arap turistlerin yoğun ilgi gösterdiği villa konseptleri bulunan otelleri yerinde inceleyecek. 
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157