banner165

Türk Birliği neden önemlidir?

 Tarihimizi ne kadar biliyoruz? Yıllarca "Orta Asya'dan geldik" dedi bir çoğumuz. Orta Asya'dan gelmedik. Orta Asya'dan dönüyorduk. Bunu ortaya koyan bilimseler çalışmalar var. Yani Türkler 40 bin yıldır burada. İsmini anmak istemediğim bazı toprak hırsızları en ufak tartışmada "Yallah Moğolistan'a" diye zırvalıyor. Kara sinek gibi mide bulandırmaya çalışıyor. İnkar etmiyoruz, Cengiz Han da bir Türktü.

 Türk kelimesi bazılarını alerji etse de, kimse özünden vazgeçecek değil. Yalnız hoşlarına gitmeyen aslında sadece Türk oluşumuz değil. Türklerin büyük çoğunluğunun Müslüman oluşudur. 

  Türk mazlumların yanında, kötülere karşı kalkandır. 

  Türkler Afrika'da susuz kalmışlar için bir çeşmedir, ırmaktır. Yine Yemen'de zor zamanda, hatta  bayramda bile onları unutmayan dost elidir. Doğu Türkistan için bir umut kapısıdır. Filistin için tek yumruktur. Düşenin dostu olmaz demeyin. Bize İslam yolunda örnek olması gereken Arap ülkelerinin yüz çevirdiği mazlumların dostudur Türk. Hem de hiçbir karşılık beklemeden.

 Irkçı diyenler, dursun. Kendi ülkesinde, kendi adını kim unutur bilir misiniz?

  Savaşın her türlü pis yüzünü görmüş memleketim defalarca katliama uğradı. Türklerle beraber başka azınlıklar da katledildi ülkemde. Ama sorun bakalım, biz ülkemizde hangi azınlığa kaş kaldırmışız, ötekileştirmişiz? Asla ve asla! Her zaman herkese eşit, bizden biri gibi davrandık. Ama sırtımızdan bıçak hiç eksik olmadı nedense.

 Şimdi Turan'ı eleştirenler bir nefes alsın. Türk birliği istemeyenler sussun.

 Ne olursa olsun kendi memleketinizi, sizi sevmeyenin yanında kötülemeyin. Düşman sevindirmeyin. Bu birlik gerekli ve önemlidir.

  Türk Devletleri Teşkilatı Turan'a doğru adımlarken gelecekte bu hayalin gerçek olacağı umudu gün geçtikçe büyüyor.

 Sovyetler'den ayrılan Türk Dilli devletler hala rusça konuşuyor, acı bir latife yapmak gerekirse, Türk Dilli devlet olduğunu bile belki çoktan unuttu. Özüne mutlaka dönecektir, buna eminiz. 

 İran'da daha doğrusu Güney Azerbaycan'da 40 milyon Azerbaycan Türkü var. Kendi dillerinde eğitim hakları ise yok. Yıllardır çözülemeyen ana dili krizi var. Kendi toprağımızda bize rahat yok. Dev devletlerin en gizli planı yine Türke karşı. Onun için Türk Devletlerinin Birliği son derece önemlidir. 

 Turan tüm Türklerin en büyük hakkıdır!
 

YORUM EKLE

banner107

banner169