banner84

İskelede Ramazan hazırlığı

11 Ayın Sultanı Ramazan, Alanya Belediyesi’nin iskelede kuracağı Ramazan Meydanı’nda bir ay boyunca düzenlenecek kültür ve sanat etkinlikleriyle renklenecek.

İskelede Ramazan hazırlığı

Ramazan ayında vatandaşların hoşça vakit geçirebilmeleri için Alanya Belediyesi, Alanya Kaymakamlığı ve  Alanya Müftülüğü’nün işbirliğinde  İskele bölgesinde 'Ramazan Meydanı' kuruyor.

HER GÜNE BAŞKA EĞLENCE

Liman bölgesinde kurulacak Ramazan Meydan’ında bir ay  boyunca Ramazan kültürünü yaşatacak bir çok etkinlik sergilenecek. İftar sonrası 21.15’te başlayacak olan etkinlikler arasında sohbet, Kuranı Kerim ve ilahi dinletileri, geleneksel el sanatları köşesi, Mehter Takımı konseri, Fasıl Dinletisi, Karagöz&Meddah, Paytak Show ve Sokak Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan Orta Oyunu yer alıyor.

RAMAZAN LEZZETLERİ MEYDANDA

Etkinlikleri izlemeye gelen vatandaşlar ve çocuklar, meydanda kurulacak Ramazan lezzetleri stantlarından çay, kahve, şerbet, fıstıklı Alanya limonatası, dondurma, Osmanlı macunu ve tatlı çeşitlerini uygun fiyatlarla satın alabilecek.

KANAL A’DAN CANLI YAYIN

Ramazan Meydanında düzenlenecek iftar öncesi sohbet, Kuranı Kerim ve ilahi dinletileri Ramazan boyunca yerel televizyon Kanal A’dan canlı yayınlanacak.

Geçmişten günümüze Ramazan kültürünü ve geleneklerimizi yaşamak için tüm vatandaşlarımızı aileleriyle birlikte  Ramazan Meydanı’na bekliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107