banner84

Mutluluğa engel yok

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven'in eşi Ceylan Tanrıseven ve beraberindeki Alanya Gönüllüleri, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle, Alanya'nın Oba Mahallesi'nde bulunan Özel Özgün Kardelen Özel Eğitim Kurumu'nu ziyaret ettiler.

Mutluluğa engel yok

Ziyarette, Alanya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği personeli de hazır bulundu. Kurum kurucuları Feridun ve Perihan Özdeş çifti, Tanrıseven ve Alanya Gönüllülerine kurumda yapılan çalışmalar ve özel eğitimle ilgili bilgiler verdiler. Kısa sohbetin ardından kurumu gezen konuklar, fizyoterapi salonu, atölyeler, spor salonu ve sınıfları ziyaret ederek özel öğrencilerle bir araya geldiler.

Yapılan ziyaretlerin ardından ise bahçede kendileri için özel bireyler tarafından hazırlanan gösteriyi izlediler. Özgün Kardelen Öğrencileri, dans, şiir okuma ve şarkı söyleme konusundaki tüm hünerlerini misafirleri için sergilediler. Hareketli geçen etkinlik sonrasında Tanrıseven ve beraberindekiler, öğle yemeğini özel bireylerle birlikte yediler. Yemeğin ardından duygularını ifade eden Ceylan Tanrıseven, "Burada, özel bireylerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Onların hayata tutunmaları, sosyal ortamların içinde daha çok var olmaları için yapılacak çalışmalarda desteklerimiz sürecek. Tüm emek verenleri yürekten kutluyorum" dedi.

Ziyaret sonunda ise Özgün Kardelen öğrencileri tarafından yapılan seramik tabak Tanrıseven'e hediye edildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2015, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107