banner84

Sörf tutkunu Amerikalı'nın son durağı Alanya oldu

Sörf yapmak için dünya turuna çıkan 39 yaşındaki Amerikalı mühendis Gary Conley'in son durağı, Türkiye'de Alanya oldu.

Sörf tutkunu Amerikalı'nın son durağı Alanya oldu
Sörf yapmak için Londra'dan başladığı turda Afrika'nın 32 ülkesi ile İsrail ve Yunanistan'a geziler yapan Gary Conley, bu sırada Alanya Sörf Team ile internet üzerinden irtibata geçti. Conley, davet üzerine geldiği ilçenin Keykubat ve Kleopatra plajlarında sörf yaptı.
Conley, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki yıldır dünyayı dolaştığını söyledi. Kız arkadaşıyla çıktığı seyahate Londra'dan başladığını ifade eden Conley, "Afrika ve sahillerinde tur attıktan sonra İsrail ve Yunanistan'a geçtim. Son olarak da Türkiye'ye geldim. Buradaki dalgalar çok güzel. Akdeniz sahillerindeki en iyi dalgalar burada" dedi.
Dünyadaki en kaliteli dalgaların Afrika'da olduğunu da vurgulayan Conley, "Sörf yapılan yerler genelde çok kalabalık oluyor. Afrika bu konuda çok bakir. Bu da tercihimde etken oldu. Çünkü sahilde birkaç kişi ile sörf yapmak çok daha zevkli" diye konuştu.
Alanya Sörf Team üyelerinden Mehmet Özgen ise Amerikalı misafirleriyle dalgalarla keyifli bir gün geçirdiklerini belirtti. Kendisiyle birkaç gün daha sörf yapacaklarını kaydeden Özgen, Conley'in Alanya'nın tanıtımına katkısı olacağını düşündüklerini dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107