banner84

Yedi ayda 60 kilo zayıfladı

Engin Bakacak adlı vatandaş, Memorial Antalya Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Diyetisyen Berna Ertuğ’un uyguladığı beslenme programı sayesinde, 7 ayda 60 kilo vererek sağlığına kavuştu

Yedi ayda 60 kilo zayıfladı

 Memorial Antalya Hastanesi’nde diyet programına başlamadan önce Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uz. Dr. Gökhan Yazıcıoğlu tarafından değerlendirilen Engin Bakacak, “Aşırı şişmanlığın sağlığımı nasıl olumsuz etkilediğini, önüme gelen test sonuçlarında gördüm. İnsülin direnci seviyem çok yüksekti. Karaciğerimde de ciddi bir yağlanma vardı” dedi. Bakacak, buna uygun tedaviyle eş zamanlı olarak Dyt. Berna Ertuğ’un verdiği beslenme programına da başladı.

Daha önce kendi kendine uyguladığı diyetle sadece ekmek yemediğini ve bu şekilde verdiği 20 kiloyu da daha sonra 30 kilo olarak geri aldığını anlatan Bakacak, “Diyetisyen Berna Ertuğ tarafından bana verilen program sayesinde daha önce ne kadar yanlış beslendiğimi anladım. Oysa Berna Hanım örneğin ekmeği her öğünde tüketmemi istedi. Ekmeğin diyete yardımcı bir gıda olduğunu söyledi. Daha az ama besin değeri yüksek gıdalarla gerçekten doyarak kilo vermeye başladım. Sonunda da 60 kilo vermeyi başardım. İnsülin direncim ve karaciğerimdeki yağlanma normal seviyeye indi” şeklinde konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157