banner84

Yaşar Kemal Uğurlu uğursuz geldi

 Aytemiz Alanyaspor, İlhan Cavcav sezonu 3. haftasında Kardemir Karabükspor'u sahasında ağırladığı maçta 1 puanla yetindi. Daha doğrusu yetinmek zorunda bırakıldı. Maçı izleyenler neyi kastettiğimi anladı. Maçın 2. devresinde 50'nci dakikasında MBilla, 77'nci dakikasında Lungu ve 86'ncı Vagner'in ceza sahası içerisinde düşürülmesi penaltılık pozisyon olmasına rağmen, hakem Yaşar Kemal Uğurlu penaltı ya göremedi atladı yada kasıtlı olarak penaltıyı vermedi.  Ligin ilk iki haftasında Alanyaspor'a verilen penaltıları düşününce ister istemez insan, 'Bu penaltılar nasıl verilmez' diye düşünüyor. Geçen sezon Alanyaspor'un Süper Lig'de ilk sezonuydu ve bu takım geldiği gibi, düşer diye baktı herkes ama ligde kaldı. Bu sene neden hakem hataları daha ligin başından itibaren Alanyaspor'u buluyor? 

Hakemlerde bir başka sıkıntı da yardımcı hakemlerin saha içerisindeki pozisyonlara duyarsız kalması. Maçın ilk devresinde Karabüksporlu oyuncu Alanyasporlu oyuncunun omzundan tutup, çekerek düşürüyor ve devamında topu Alanyaspor cezasahasına orta yapıyor ama yardımcı hakem önünde yaşanan bu pozsiyonu görmesine rağmen bayrağını kaldırmıyor. Dikkat edin hakemlerin kasıtlı maç yönettiği maçlarda yardımcı hakemler sahadaki ofside hariç ikili mücadelelerin hiçbirinde faul olmasına rağmen bayrak kaldırmıyor. Ben bu hafta Yaşar Kemal Uğurlu, Mustafa Emre Eyisoy ve Samet Çiçek'in yönetimini beğenmedim. Maç sonu Karabükspor teknik direktörü Erkan Sözeri de hakemlere teşekkür etti. Sözeri dedi ki: "hiçbirşeyden etkilenmediler."  Sanki statta hakemi baskı altına alan 35 bin taraftar vardı! 

Maça gelince Alanyaspor kendi sahasında oynadığı maçlara çok fazla hırslı çok istekli aşırı motive başlıyor ve daha maçın ilk dakikalarında şuursuzca saldırıyor. Hem Kasımpaşa hemde Karabükspor maçında böyle oldu. Rakipler ise daha kontrollü ve sert oynuyor. Alanyaspor, tamam istekli arzulu ve baskılı başlasın maça ama biraz daha kontrollü ve biraz da sert oynamalı. Karabükspor 26 kez faul yaparken Alanyaspor sadece 9 faul yapmış. Konuk elip Alanyaspor'dan 3 kat fazla sert oynamış. Maçtaki kart sayılarına bakınca da anlaşılıyor Alanyaspor'un yumuşak bir futboıl oynadığı. Alanyaspor 1, Karabükspor 5 sarı kart gördü. Bence daha maçın ilk dakikasında itibaren faullü oynayan Ceyhun, kartı 44'te ancak gördü. Kısacası hakemler bu hafta Alanyaspor'un galibiyetinin önünü kesti. 

Siz okuyucularım adına, maçta arka adalesi yırtılan ve bir süre takımdan ayrı kalacak olan Sackey'e 'geçmiş olsun' ilk maçında iyi bir performans sergileyen Lungu'ya da 'hoşgeldin' diyorum.
YORUM EKLE

banner107

banner169